Gardo un vitamīniem bagāto dzērveņu laiks

Publicēts: 13.09.2018 11:35

Pilnā ekipējumā - gumijas zābakos, lietus mētelī, ar groziņu un čaklām rokām! Laiks doties uz purvu vai mitru mežu, kurā aug sarkanais zelts - dzērvenes. Kopā ar bērniem salasi šīs lieliskās dabas veltes ģimenes veselībai. 

Dzērvenes ir bagātas ar C vitamīnu un tām ir spēcīgas urīndzenošas īpašības, tās mazina angīnas sāpes un augstas temperatūras izraisītas sāpes. To sula bieži tiek izrakstīta pret urīnceļu infekcijām un nieru darbības traucējumiem. Dzērvenes ir ļoti veselīgas, it īpaši bērniem, kuri bieži mēdz apaukstēties. 

Vienu ģimenes brīvdienu atvēliet tam, lai salasītu vitamīniem bagātās dzērvenes. Tās var ēst svaigas, žāvētas, apbērtas ar pūdercukuru, savārot ievārījumā vai izspiežot sulu. Lai tās varētu ēst vēl ziemā, lūk, idejas, kā tās uzglabāt:

  • Dzērvenes saber sausā traukā vai maisiņā, aizvāko un liek saldētavā;
  • Ogas samaļ vai saspaida, tad samaisa ar nelielu daudzumu cukura. Pilda plastmasas trauciņos, uzglabā saldētavā.
  • Ogas ieber izkarsētās burkās, pārlej ar vārošu ūdeni un 7 līdz 9 minūtes pasterizē (0.5l burciņas). Burkas aizvāko un uzglabā vēsā vietā. 
  • Dzērvenes pārgriež uz pusēm vai nedaudz sadursta tās, pārkaisa ar cukuru un ļauj tām sacukuroties. Tad liek cepeškrāsnī žāvēties ne vairāk kā 40 grādos. Gards našķis drēgnajiem ziemas vakariem. 

 

Foto avots: Shutterstock.com

Izveido dekoratīvu trauku no olu kastītēm. Pamācība

Pavadi laiku kopā ar bērniem veidojot dekoratīvu trauku no olu kartona kastītēm. Tas ir aizraujoši un interesanti. Jaunizveidotajā traukā varēsi uzglabāt dažādus sīkumus.  Lasīt tālāk »

Ātra rotaļa smieklu pilnam brīdim - "Kur deguns?"

Ikdienas steigā atrodiet brīvu brīdi, lai kopā ar bērniem uzspēlētu īsu un jautru rotaļu "Kur deguns?". Lasīt tālāk »

Uzbūvē vigvamu bērna istabā

Vigvams ir sena indiāņu mājvieta, kas pielīdzināma konusveida teltij. Kopā ar bērnu rotaļu istabā uzbūve vigvamu arī tu. Tas ir aizraujošs process un bērnam tā būs lieliska vieta, kur attīstīt savu fantāziju un rast savu privāto telpu. Lasīt tālāk »

Pagatavo kraukšķīgus čipsus mājās

Pagatavo brīvdienu kārumu sev un saviem mīļajiem. Atsakies no veikalā nopērkamajiem neveselīgajiem čipsiem. Kopā ar bērniem vari sarūpēt gardus, mājās gatavotus kartupeļu čipsus. Lasīt tālāk »

Vācam rudens herbāriju – ne tikai skolai, bet arī dekorācijām

Kamēr vēl ziema nav apcirtusi visu zaļoksno un augošo dabā, vēl var pagūt salasīt ziediņus, lapas, papardītes, lai to izkaltētu. Lasīt tālāk »