Gardo un vitamīniem bagāto dzērveņu laiks

Publicēts: 13.09.2018 11:35

Pilnā ekipējumā - gumijas zābakos, lietus mētelī, ar groziņu un čaklām rokām! Laiks doties uz purvu vai mitru mežu, kurā aug sarkanais zelts - dzērvenes. Kopā ar bērniem salasi šīs lieliskās dabas veltes ģimenes veselībai. 

Dzērvenes ir bagātas ar C vitamīnu un tām ir spēcīgas urīndzenošas īpašības, tās mazina angīnas sāpes un augstas temperatūras izraisītas sāpes. To sula bieži tiek izrakstīta pret urīnceļu infekcijām un nieru darbības traucējumiem. Dzērvenes ir ļoti veselīgas, it īpaši bērniem, kuri bieži mēdz apaukstēties. 

Vienu ģimenes brīvdienu atvēliet tam, lai salasītu vitamīniem bagātās dzērvenes. Tās var ēst svaigas, žāvētas, apbērtas ar pūdercukuru, savārot ievārījumā vai izspiežot sulu. Lai tās varētu ēst vēl ziemā, lūk, idejas, kā tās uzglabāt:

  • Dzērvenes saber sausā traukā vai maisiņā, aizvāko un liek saldētavā;
  • Ogas samaļ vai saspaida, tad samaisa ar nelielu daudzumu cukura. Pilda plastmasas trauciņos, uzglabā saldētavā.
  • Ogas ieber izkarsētās burkās, pārlej ar vārošu ūdeni un 7 līdz 9 minūtes pasterizē (0.5l burciņas). Burkas aizvāko un uzglabā vēsā vietā. 
  • Dzērvenes pārgriež uz pusēm vai nedaudz sadursta tās, pārkaisa ar cukuru un ļauj tām sacukuroties. Tad liek cepeškrāsnī žāvēties ne vairāk kā 40 grādos. Gards našķis drēgnajiem ziemas vakariem. 

 

Foto avots: Shutterstock.com

Kopā ar meitu izgatavo leļļu māju no plastmasas kanniņas!

Pavadi laiku kopā ar savu meitu, izgatavojot skaistu un neparastu leļļu māju vai lielu pilsētu. Vispirms kopīgi izdomājiet un izfantazējiet, kāda izskatīsies jūsu leļļu māja. Lasīt tālāk »

Gatavojies skolai, izveido penāli pats!

Septembris ir jau tepat aiz stūra, šogad penāli vari mēģināt izgatavot pats saviem spēkiem. Tas nemaz nav tik sarežģīti, pastāstīsim, kā to darīt!  Lasīt tālāk »

Kopīga pārtikas pirkšana

Visa ģimene reizi nedēļā dodaties uz veikalu, lai nopirktu lielāko daļu pārtikas visai nākamajai nedēļai. Šīs nodarbes laikā bērns kopā ar vecākiem var apgūt arī naudas vērtību, piemēram izvēloties produktus.         Lasīt tālāk »

Ceļojums pašu izveidotā baskāju takā

Vasara ir īstā sezona, lai tavas un bērnu pēdiņas izbaudītu mīkstos zāles un smilšu pieskārienus. Sarūpē sev un saviem bērniem neparastu pēdu masāžu. Izveido baskāju taku pats! Šī būs lieliska aktivitāte bērnu ballītēs.  Lasīt tālāk »

Laivu brauciens - laiks, kad būt kopā!

Vasara bez izpriecām ūdenī nemaz nav iedomājama, ja ierastās peldes jau nogurdinājušas vai ūdens nav tik silts, kā vēlētos, izmēģini savus spēkus laivu braucienā.  Lasīt tālāk »