Novembris - audzē ūsas un izglīto bērnu

Publicēts: 02.11.2018 01:00

Novembris tiek dēvēts arī par "Movembri" jeb vīrišķības mēnesi, kura laikā lielu uzmanību pievērš vīriešu veselībai. Par šī mēneša tradīciju kļuvusi ūsu audzēšana, piedalies tajā arī tu un pastāsti savam dēlam, kas ir "Movembris". 

Šis ir īstais laiks, lai topošajam vīrietim, kas šobrīd vēl ir tikai zēns, pastāstītu un paskaidrotu, ka par savu veselību ir jārūpējas. Pat tik vienkāršas lietās, kā regulāra mazgāšanās, sevis kopšana, zobu tīrīšana, sejas un roku mitrināšana nav tikai sieviešu un meiteņu nodarbe. Arī maziem zēniem un pieaugušiem vīriešiem ir jārūpējas par savu izskatu un veselību. Ir kļūdaini domāt, ka tas padara vīriešu dzimumu vājāku. Rūpējies par savu veselību un rādi priekšzīmi savam dēlam.

„Latvijas Urologu asociācija” aicina sabiedrību iesaistīties „Ūsu mēneša” kampaņas aktivitātēs, kā arī vīriešus doties pārbaudīt savu veselību pie speciālistiem. Vīriešus, kuri ir vecāki par 40 gadiem, aicina vismaz reizi gadā apmeklēt urologu pat tad, ja nav jūtamas izteiktas veselības pasliktināšanās pazīmes.

 

Foto avots: Shutterstock.com

Izveido dekoratīvu trauku no olu kastītēm. Pamācība

Pavadi laiku kopā ar bērniem veidojot dekoratīvu trauku no olu kartona kastītēm. Tas ir aizraujoši un interesanti. Jaunizveidotajā traukā varēsi uzglabāt dažādus sīkumus.  Lasīt tālāk »

Ātra rotaļa smieklu pilnam brīdim - "Kur deguns?"

Ikdienas steigā atrodiet brīvu brīdi, lai kopā ar bērniem uzspēlētu īsu un jautru rotaļu "Kur deguns?". Lasīt tālāk »

Uzbūvē vigvamu bērna istabā

Vigvams ir sena indiāņu mājvieta, kas pielīdzināma konusveida teltij. Kopā ar bērnu rotaļu istabā uzbūve vigvamu arī tu. Tas ir aizraujošs process un bērnam tā būs lieliska vieta, kur attīstīt savu fantāziju un rast savu privāto telpu. Lasīt tālāk »

Pagatavo kraukšķīgus čipsus mājās

Pagatavo brīvdienu kārumu sev un saviem mīļajiem. Atsakies no veikalā nopērkamajiem neveselīgajiem čipsiem. Kopā ar bērniem vari sarūpēt gardus, mājās gatavotus kartupeļu čipsus. Lasīt tālāk »

Vācam rudens herbāriju – ne tikai skolai, bet arī dekorācijām

Kamēr vēl ziema nav apcirtusi visu zaļoksno un augošo dabā, vēl var pagūt salasīt ziediņus, lapas, papardītes, lai to izkaltētu. Lasīt tālāk »