Lasītprasmes diena

Publicēts: 06.09.2016 11:30

Jau kādu laiku 8. septembri atzīmē kā starptautisko Lasītprasmes dienu, uzsverot saikni starp izglītību un apkārtējās vides izpratni pasaulē. Šogad tiek atzīmēta 50. gadadiena.

Šīs dienas mērķis ir uzsvērt lasītprasmes un skaitītprasmes nozīmi visā pasaulē gan bērniem, gan pieaugušajiem. 

Lai cilvēks uztvertu apkārt notiekošu, svarīgi ir izglītoties, tātad, apgūt informāciju arī lasot, lai izprastu dažādas tēmas un apgūtu ikdienā svarīgas prasmes, piemēram, par to, kā uzturēt un saglabāt veselību. 

Šogad tiek uzsvērta mūžizglītības nozīme, lai nodrošinātu vienādi kvalitatīvu izglītību kā jauniem, tā vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Atbalstīt šo ideju var šo dienu atzīmējot kopā. Idejas? Jā – lasi pielikumu.

Foto avots: Shutterstock.com

Faili lejupielādei:

Lasitprasmes_diena.pdf Lejupielādēt

Vācam rudens herbāriju – ne tikai skolai, bet arī dekorācijām

Kamēr vēl ziema nav apcirtusi visu zaļoksno un augošo dabā, vēl var pagūt salasīt ziediņus, lapas, papardītes, lai to izkaltētu. Lasīt tālāk »

Izgaismo māju ar pašdarinātām gaismas virtenēm

Izgaismo drūmos un tumšos rudens vakarus ar krāsainām pašu darinātam gaismas virtenēm. To izdarīt ir vienkārši un arī bērni varēs iesaistīties radošajā procesā. Lasīt tālāk »

Eksperimentē kopā ar tēti!

Vai zināji, ka ar dzeramo sodu var uztaisīt dažādus brīnumus? Aicini tēti palīgā un kopā izmēģiniet trīs aizraujošus eksperimentus! Lasīt tālāk »

Ģimenes roku nospiedumu glezna - dekors mājai

Tā vietā, lai savas mājas sienas dekorētu ar pirktām gleznām, izveidojiet ģimenisku un personīgu dekoru - roku nospiedumu gleznu. Lasīt tālāk »

Izrevidē drēbju skapi! Sev nevajadzīgās lietas vari ziedot

Lai kā arī dažiem negribētos, bet ir jāatzīst, ka rudens ir klāt un pamazām tuvojas ziema. Laiks vasaras plānās kleitas un īsos šortus likt ziemas miegā. Lasīt tālāk »