Starptautiskā Veco ļaužu diena. Idejas, kā šo dienu atzīmēt!

Publicēts: 30.09.2016 15:05

Jau kādu laiku visā pasaulē 1. oktobri atzīmē kā Starptautisko Veco ļaužu dienu. Katru gadu tiek veltīta uzmanība kādai konkrētai, aktuālai tēmai. Šajā gadā, 2016., tiks pievērsta uzmanība ageismam un apstrīdēti negatīvie stereotipi par gados vecākiem cilvēkiem un novecošanu.

Ageisms ir aizspriedumu pilna attieksme un pieņēmumi par vecuma diskrimināciju, nevērību un vecāku ļaužu sociālo nozīmi un lomu sabiedrībā. Šā gada mērķis ir veicināt izpratni par to, ka vecāki cilvēki arvien var būt un ir lielisks atbalsts, zināšanu un padomu avots, kā arī, ar sabiedrības atbalstu, spējīgi iekļauties darba tirgū. Vecāka gada gājuma cilvēki, pat, ja veselības problēmas ierobežo iespējas būt sabiedriski aktīviem, tik un tā labprāt priecājas par sabiedrību, kas dodas pie viņiem. 

Lūko idejas, kā varam šo dienu senioriem padarīt saulaināku!

Faili lejupielādei:

veco_lauzu_diena.pdf Lejupielādēt

Vācam rudens herbāriju – ne tikai skolai, bet arī dekorācijām

Kamēr vēl ziema nav apcirtusi visu zaļoksno un augošo dabā, vēl var pagūt salasīt ziediņus, lapas, papardītes, lai to izkaltētu. Lasīt tālāk »

Izgaismo māju ar pašdarinātām gaismas virtenēm

Izgaismo drūmos un tumšos rudens vakarus ar krāsainām pašu darinātam gaismas virtenēm. To izdarīt ir vienkārši un arī bērni varēs iesaistīties radošajā procesā. Lasīt tālāk »

Eksperimentē kopā ar tēti!

Vai zināji, ka ar dzeramo sodu var uztaisīt dažādus brīnumus? Aicini tēti palīgā un kopā izmēģiniet trīs aizraujošus eksperimentus! Lasīt tālāk »

Ģimenes roku nospiedumu glezna - dekors mājai

Tā vietā, lai savas mājas sienas dekorētu ar pirktām gleznām, izveidojiet ģimenisku un personīgu dekoru - roku nospiedumu gleznu. Lasīt tālāk »

Izrevidē drēbju skapi! Sev nevajadzīgās lietas vari ziedot

Lai kā arī dažiem negribētos, bet ir jāatzīst, ka rudens ir klāt un pamazām tuvojas ziema. Laiks vasaras plānās kleitas un īsos šortus likt ziemas miegā. Lasīt tālāk »