Latviešu tautas mīklas prāta asināšanai

Publicēts: 20.10.2017 11:20

Latviešu tautas mīklas ir brīnišķīgs līdzeklis ne tikai prāta asināšanai. Tās ir avots sarunām par seniem laikiem, priekšmetiem, norisēm, kas mūsdienās vairs sastopamas muzejā. Mīklas ir avots, caur kurām mācīties mūsu vēsturi un senču pieredzi. Tādēļ neatmetiet latviešu tautas mīklas ar domu, ka tās ir novecojušas, bet izmantojiet kā līdzekli sava un bērnu pasaules skatījuma un zināšanu bagātināšanai!

Varat lejupielādēt pielikumu, sagriezt papīru tā, lai katra mīkla iz uz savas strēmelītes, sarullējiet tās, saberiet traukā. Tad pa vienai velciet ārā un uzdodiet ģimenes locekļiem. Lai jautra minēšana!

Foto avots: Shutterstock.com

Vācam rudens herbāriju – ne tikai skolai, bet arī dekorācijām

Kamēr vēl ziema nav apcirtusi visu zaļoksno un augošo dabā, vēl var pagūt salasīt ziediņus, lapas, papardītes, lai to izkaltētu. Lasīt tālāk »

Izgaismo māju ar pašdarinātām gaismas virtenēm

Izgaismo drūmos un tumšos rudens vakarus ar krāsainām pašu darinātam gaismas virtenēm. To izdarīt ir vienkārši un arī bērni varēs iesaistīties radošajā procesā. Lasīt tālāk »

Eksperimentē kopā ar tēti!

Vai zināji, ka ar dzeramo sodu var uztaisīt dažādus brīnumus? Aicini tēti palīgā un kopā izmēģiniet trīs aizraujošus eksperimentus! Lasīt tālāk »

Ģimenes roku nospiedumu glezna - dekors mājai

Tā vietā, lai savas mājas sienas dekorētu ar pirktām gleznām, izveidojiet ģimenisku un personīgu dekoru - roku nospiedumu gleznu. Lasīt tālāk »

Izrevidē drēbju skapi! Sev nevajadzīgās lietas vari ziedot

Lai kā arī dažiem negribētos, bet ir jāatzīst, ka rudens ir klāt un pamazām tuvojas ziema. Laiks vasaras plānās kleitas un īsos šortus likt ziemas miegā. Lasīt tālāk »