Piparkūku mājiņas izgatavošanas pamācība

Publicēts: 12.12.2017 14:45

Piparkūku mājiņa ir ļoti skaists un grezns Ziemassvētku elements, ko izmantot vienkārši skaistumam vai arī dāvināšanai. Brīnišķīga dāvana, par ko priecāties un, svētkiem beidzoties, arī gardu muti apēst. 

Kā izgatavot piparkūku mājiņu?

Atbilde nav viennozīmīga, jo mājiņas var būt dažādas. Gan lielas un mazas, gan vienkāršas, gan arī daudziem tornīšiem un jumta korēm. 

Pielikumā vienkāršas mājiņas shēma, kur izmēri norādīti centimetros. Ja vēlaties lielāku mājiņu, pēc mēroga vienkārši sagrieziet cepšanai lielākus piparkūku gabalus. 

Kad piparkūku mīkla sagādāta, izrullēta un sagriezta gabalos, to liek uz pannas un izcep. Tad mājiņas daļas atdzesē. 

Pirms mājiņu montējat, atsevišķas detaļas var izdekorēt ar glazūru, riekstiem, mazām konfektītēm. 

Glazūru izmanto mājas detaļu salīmēšanai. Tā kā glazūrai nepieciešams laiks, lai sacietētu, ieteicams pēc katras jaunas detaļas pielīmēšanas brīdi pagaidīt. 

Ja šajā gadā tiksiet galā ar šādu nelielu mājiņu, nākamajā gadā pa spēkam būs jau grandiozāka māja! 

Foto avots: Shutterstock.com

Lieliska brīvdienu aktivitāte - izjāde ar zirgiem

Izjādes un rūpēšanās par zirgiem ir sarežģīts un atbildīgs process, tāpēc ne visiem ir iespēja zirgus audzēt pašiem. Pastāsti saviem bērniem par zirgu spēku un skaistumu, kā arī vēlāk dodieties izjādē. Lasīt tālāk »

Neparasta fotosesija ar zīmējumiem uz asfalta

Tev būs vajadzīgi krāsaini krītiņi, ar kuriem var zīmēt uz asfalta. Vispirms kopā ar bērniem uzzīmē skaistus attēlus uz asfalta, piemēram, balonus, lielu lidmašīnu vai auto, lielu kūku, zaķi. Lasīt tālāk »

Iemāci mazbērniem iekurt ugunskuru

Vasara ir brīnišķīgs laiks, lai dotos pārgājienos, iepazītu mežu un putnus un, lai saviem mazbērniem iemācītu ko jaunu. Katrs bērns vēlas piedzīvojumus, izaicinājumus un darīt ko pavisam neierastu. Lasīt tālāk »

Brauciens ar vilcienu

Automašīnas, velosipēdi, autobusi - ikvienam zināmi un ierasti! Bet vai tavs bērns kādreiz ir braucis ar vilcienu? Lasīt tālāk »

Izgatavo savu mūzikas instrumentu - "Kalimba"

"Kalimba" ir neliela izmēra, Āfrikāņu izcelsmes mūzikas instruments, kas radies 20.gadsimta septiņdesmitajos gados. Šo instrumentu dažkārt dēvē arī par īkšķu piano.  Lasīt tālāk »