Piparkūku mājiņas izgatavošanas pamācība

Publicēts: 12.12.2017 14:45

Piparkūku mājiņa ir ļoti skaists un grezns Ziemassvētku elements, ko izmantot vienkārši skaistumam vai arī dāvināšanai. Brīnišķīga dāvana, par ko priecāties un, svētkiem beidzoties, arī gardu muti apēst. 

Kā izgatavot piparkūku mājiņu?

Atbilde nav viennozīmīga, jo mājiņas var būt dažādas. Gan lielas un mazas, gan vienkāršas, gan arī daudziem tornīšiem un jumta korēm. 

Pielikumā vienkāršas mājiņas shēma, kur izmēri norādīti centimetros. Ja vēlaties lielāku mājiņu, pēc mēroga vienkārši sagrieziet cepšanai lielākus piparkūku gabalus. 

Kad piparkūku mīkla sagādāta, izrullēta un sagriezta gabalos, to liek uz pannas un izcep. Tad mājiņas daļas atdzesē. 

Pirms mājiņu montējat, atsevišķas detaļas var izdekorēt ar glazūru, riekstiem, mazām konfektītēm. 

Glazūru izmanto mājas detaļu salīmēšanai. Tā kā glazūrai nepieciešams laiks, lai sacietētu, ieteicams pēc katras jaunas detaļas pielīmēšanas brīdi pagaidīt. 

Ja šajā gadā tiksiet galā ar šādu nelielu mājiņu, nākamajā gadā pa spēkam būs jau grandiozāka māja! 

Foto avots: Shutterstock.com

Atklājam spiningošanas sezonu!

Pavasara sezonā, kā ik gadu, spēkā bija vairāki aizliegumi, kas attiecas uz makšķerēšanu un spiningošanu.  Lasīt tālāk »

Ejam dabā un vērojam ziedus!

Pēc garās un pelēkās ziemas no pumpuriem sprāgst ne tikai zaļās lapas, bet arī krāšņi ziedi. Koku un krūmu ziedēšanas laiks parasti ir īss, tādēļ dodamies vērot šo pasakaino krāšņumu! Lasīt tālāk »

Taupām laiku! Iepērkam sadzīves preces un pārtiku attālināti

Ja uzmanīgi izvērtējam savas dienas ritējumu, varam secināt, ka daudz laika pavadām veikalā, lai iegādātos ikdienai nepieciešamās sadzīves preces un pārtiku. Lasīt tālāk »

Visi uz Lielo talku!

Arī šogad piedalāmies Lielajā talkā! Lasīt tālāk »

Piesakām mazos "Mazo Stipro skrējienam"!

Ceturto gadu pēc kārtas, 5. maijā, atpūtas un sporta bāzē “Zelta Zirgs”, Ķegumā norisināsies atraktīvas skriešanas sacensības ģimenēm ar bērniem. Lasīt tālāk »