Piedalāmies krāšņā ballītē! Šerlokam Holmsam dzimšanas diena

Publicēts: 05.01.2018 12:20

6.janvārī Rīgā norisināsies krāšņākais pilsētas pasākums - Šerloka Holmsa  dzimšanas diena. Ik gadu rīkotāji cenšas realizēt jaunas idejas, notikumus un pārsteigumus. 2018.gada programma tradicionāli būs bagātīga un koša.


Tradicionāli arī šogad svinības sāksies plkst.12:30 pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (Kr.Valdemāra 10a) ēkas. Šoreiz svinību viesus gaida orķestra muzikālie priekšnesumi, fotostūrītis, labs noskaņojums un pārsteigumi. 
Plkst.13:00 sāksies svētku gājiens cauri pilsētas centram līdz Doma laukumam, “Doma Dārzam” (Tirgoņu iela 5/7). Šeit visiem dalībniekiem un pasākuma viesiem sarūpēta piesātināta pasākumu programma: kostīmu parāde, kur labākie saņems balvas, labākais četrkājainā drauga kostīmu konkurss, Berimora sagatavotas uzkodas, aktivitātes jaunajām lēdijām un džentlmeņiem un citi notikumi.

Otra Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinību vieta ir viesnīca “Pullman”, kur būs iekārtots muzejs un notiks kinoseansi. 

Dienas garumā pa Igora Masļeņikova filmas uzņemšanas vietām tiks rīkotas ekskursijas, bet visiem īstu detektīvstāstu cienītājiem sarūpēti aizraujoši uzdevumi un spēles. 

Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinību programma 
12:30-13:00
Svinību dalībnieku pulcēšanās un reģistrācija gājienam uz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kāpnēm (Kr. Valdemāra 10a): fotostūrītis, mūzika, priekšniesumi. 

Labāk ģērbto dalībnieku izraudzīšana notiks sekojošās nominācijās:
LABĀKAIS HOLMSS
Nominācijai der visi diženā detektīva atveidi – no grāmatām, filmām līdz individuālām interpretācijām par tēlu. Apģērbam nav jābūt pilnībā nokomplektētam - pietiks ar detaļām, kas radīs tēla atpazīstamību.

LABĀKAIS PERSONĀŽS
Šajā nominācijā var pieteikties visi iemīļotās grāmatas tēlu atveidotāji. Sākot ar doktoru Vatsonu un bīstamo taču tik harismātisko profesoru Moriartiju līdz jaukajai misis Hadsonei un skaistulei Irēnai Adlerei. Starp gājiena dalībniekiem noteikti sastapsiet seru Henriju, doktoru Mortimeru, Berimoru un daudzus citus.

LABĀKAIS ČETRKĀJAINĀ DRAUGA TĒLS
Apakšnominācijas:
"Īsts džentlmenis" (jebkurš atveids no Holmsa līdz Moriartijam)
"Misis Hadsones suns " (jebkurš “sieviešu” suņa tēls)
"Labākais duets" (saimnieks un viņa suns vienotā koptēlā)

LABĀKAIS MAZĀ VAROŅA TĒLS
Ik gadu mūsu krāšņajā kostīmu parādē piedalās arī mazie svinību viesi, kas atveido holmsus, konsteblus un slavenā detektīva draugus, kā arī misis Hadsones mazmeitiņas. 

LIELISKĀKO ŪSU UN BĀRDAS ĪPAŠNIEKS
ELEGANTĀKAIS DŽENTLMENIS 

PIETEIKŠANĀS NOMINĀCIJĀM UN DALĪBA GĀJIENĀ IR BEZ MAKSAS

13:00-13:30
Gājiens uz svinību galveno norises vietu, kas šogad būs komleksa “Doma dārza” terasē (Tirgoņu iela 5/7). 

13:30 – 14:30
Dalībnieku defilē, uzvarētāju noskaidrošana, labāk ģērbto dalībnieku paziņošana visās nominācijās. 
14:30-15:00

13:30-14:30
“Auzu biezputra, ser” – vecās, labās Anglijas tradicionālās brokastis. Vieta - “Doma dārzs”, Tirgoņu iela 5/7

12:00-18:00
Retro fotosalons ““Pie Bertiljona kunga””, kas uzburs Beikerstrītas gaisotni. Vieta –„Retro foto” Jauniela 14/14a.

15:00-21:00
Holmsa muzejs. Ekspozīcija veidota kā Vasilija Ļivanova un Benedikta Kamberbača atveidoto Holmsu istabas.Vieta: viesnīcas “Pullman” lobijā (Jēkaba iela 24).
Ekspozīcija atvērta līdz 2018.gada 12. janvārim, darba laiks 12:00-19:00, ieeja bez maksas. 

10:30, 14:45,16:30
Ekskursijas pa Igora Masļeņikova filmas “Šerloka Holmsa un doktora Vatsona piedzīvojumi” uzņemšanas vietām. Kino mīļiem šajā dienā būs iespēja apmeklēt lielāko daļu vietu, kur notikusi slavenās Masļeņikova filmas filmēšana, izstaigāt vecpilsētas šaurās ieliņas, iekļūt nomaļos pagalmos un šķērsielās. 
Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. +37126468131 vai rakstot e-pastu: snezanna1@gmail.com.

13:30-18:00
Komandas Questkids.lv аntieksrursija “Šerloks Holmss. Apslēptie pierādījumi". Sēkojot pa Šerloka Holmsa miņām  Rīgā, jūs uzzināt, kur tika atklāts asiņains uzraksts, kādā pavārtē slēpjās noziedznieks, un kas pazuda no nozieguma vietas.
Registracija: Questkids.lv,  https://www.facebook.com/antiekskursijariga/ vai “Doma dārzā”.

18:00-21:00
Kinoseansi, tējas dzeršana ar misis Hadsoni.
Vieta: viesnīca “Pullman”, Jēkaba iela 24.

Svinību programmā iespējamas izmaiņas un papildinājumi. 

Ieskaties: https://www.facebook.com/SherlockHolmesBirthdayRiga/

Vācam rudens herbāriju – ne tikai skolai, bet arī dekorācijām

Kamēr vēl ziema nav apcirtusi visu zaļoksno un augošo dabā, vēl var pagūt salasīt ziediņus, lapas, papardītes, lai to izkaltētu. Lasīt tālāk »

Izgaismo māju ar pašdarinātām gaismas virtenēm

Izgaismo drūmos un tumšos rudens vakarus ar krāsainām pašu darinātam gaismas virtenēm. To izdarīt ir vienkārši un arī bērni varēs iesaistīties radošajā procesā. Lasīt tālāk »

Eksperimentē kopā ar tēti!

Vai zināji, ka ar dzeramo sodu var uztaisīt dažādus brīnumus? Aicini tēti palīgā un kopā izmēģiniet trīs aizraujošus eksperimentus! Lasīt tālāk »

Ģimenes roku nospiedumu glezna - dekors mājai

Tā vietā, lai savas mājas sienas dekorētu ar pirktām gleznām, izveidojiet ģimenisku un personīgu dekoru - roku nospiedumu gleznu. Lasīt tālāk »

Izrevidē drēbju skapi! Sev nevajadzīgās lietas vari ziedot

Lai kā arī dažiem negribētos, bet ir jāatzīst, ka rudens ir klāt un pamazām tuvojas ziema. Laiks vasaras plānās kleitas un īsos šortus likt ziemas miegā. Lasīt tālāk »