Slēpņošana jeb Geocaching

Publicēts: 02.07.2018 06:05

Pavadiet atvaļināju apceļojot Latviju un izmēģinot, visā pasaule spēlēto, slēpņošanas spēli, kuras princips ir meklēt paslēptas lietas, izmantojot GPS (globālā pozicionēšanas sistēma). Savā vasaras atvaļinājumā apvienojiet divas brīnišķīgas lietas - slēpņošanu un ceļošanu. 

Lai varētu piedalīties slēpņošanā jums būs nepieciešams telefons vai planšetdators ar GSP un internetu. Tad vienam no jums jāreģistrējas Geocaching mājaslapā, lai varētu redzēt kartē punktus, kuros ir kas paslēpts. Izvēlieties sev tuvāko vai balstoties uz kartē atzīmētajiem punktiem izplānojiet arī savu atvaļinājuma ekskursiju. 

Kartē tiek atzīmēti punkti, kuros jau kāds ir kaut ko paslēpis, interesantākais ir tas, ka vieta netiek norādīta pilnīgi precīzi, jums būs arī kārtīgi jāpameklē - dažiem punktiem ir arī dažādu kultūras objektu apraksti vai komentāri, lai meklēšana būtu vieglāka. Neaizmirstiet arī parakstīties, ka esat šo slēpni atraduši - katrā slēpnī ir neliela grāmatiņa vai lapa, kurā to variet izdarīt. Slēpņošanas punkti ir ļoti dažādi un arī paslēptās lietas ir atšķirīgas, citās ir arī uzdevums, piemēram, apmainīt, kādu no kastītē esošajām lietām, ar jūsu. 

 

Foto avots: Shutterstock.com

Iemāci mazbērniem vārīt pašu lasītu ogu ievārījumu

Vēl jāpaspēj nodot savam mazbērnam tās zināšanas, kuras ir vecmāmiņu pūra lādē. Vasara ir pusē un šogad tā ir īpaši dāsna ar gardo ogu ražu - zemenes, mellenes, avenes. Lasīt tālāk »

Vecvecāku un mazbērnu kopīgs kinoteātra apmeklējums

Laiks iedibināt jaunu vecvecāku un mazbērnu tradīciju. Kopīgs gājiens uz kino, teātri vai koncertu, kurā par filmas vai izrādes izvēli atbild visi - gan mazākie, gan lielākie. Lasīt tālāk »

Iemāci mazbērniem savu arodu

Tev var šķist, ka tavs arods ir garlaicīgs vai pārāk sarežģīts, bet mazbērniem tas noteikti šķiet aizraujošs un viņos ir vēlme izmēģināt ko līdzīgu. Iepazīstini mazbērnus kaut ar nelielu daļu no tā, ko tu darīji vai varbūt vēl aizvien dari savā ikdienā. Lasīt tālāk »

Izpriecas ūdenī lieliskam vasaras noslēgumam

Vasaras brīvlaiks tuvojas beigām un pavisam drīz būs jādodas uz skolu un jāapgūst jaunas un aizraujošas zināšanas. Izbaudi atlikušos vasaras mirkļus ar lieliskām izpriecām ūdenī! Lūk, idejas atpūtai pie ūdens.  Lasīt tālāk »

Mīļ-maizītes savējiem

Viena jauka un garda, interesanta tradīcija, kas apvieno arī kopā būšanu, varētu būt Mīļ-maizīšu vakari. Vienu reizi nedēļā vai mēneši, tam vairs nav tik liela nozīme.  Lasīt tālāk »