Slēpņošana jeb Geocaching

Publicēts: 02.07.2018 06:05

Pavadiet atvaļināju apceļojot Latviju un izmēģinot, visā pasaule spēlēto, slēpņošanas spēli, kuras princips ir meklēt paslēptas lietas, izmantojot GPS (globālā pozicionēšanas sistēma). Savā vasaras atvaļinājumā apvienojiet divas brīnišķīgas lietas - slēpņošanu un ceļošanu. 

Lai varētu piedalīties slēpņošanā jums būs nepieciešams telefons vai planšetdators ar GSP un internetu. Tad vienam no jums jāreģistrējas Geocaching mājaslapā, lai varētu redzēt kartē punktus, kuros ir kas paslēpts. Izvēlieties sev tuvāko vai balstoties uz kartē atzīmētajiem punktiem izplānojiet arī savu atvaļinājuma ekskursiju. 

Kartē tiek atzīmēti punkti, kuros jau kāds ir kaut ko paslēpis, interesantākais ir tas, ka vieta netiek norādīta pilnīgi precīzi, jums būs arī kārtīgi jāpameklē - dažiem punktiem ir arī dažādu kultūras objektu apraksti vai komentāri, lai meklēšana būtu vieglāka. Neaizmirstiet arī parakstīties, ka esat šo slēpni atraduši - katrā slēpnī ir neliela grāmatiņa vai lapa, kurā to variet izdarīt. Slēpņošanas punkti ir ļoti dažādi un arī paslēptās lietas ir atšķirīgas, citās ir arī uzdevums, piemēram, apmainīt, kādu no kastītē esošajām lietām, ar jūsu. 

 

Foto avots: Shutterstock.com

Lietotne atputasbazes.lv ģimenes ceļojuma plānošanai

Interesanti ceļojuma galamērķi atrodami vietnē atputasbazes.lv un tai piesaistītajā mobilajā lietotnē Resttour.com. Lasīt tālāk »

Vasaras nakts teltī - veselīgi un interesanti

Savu telti kopā ar bērniem varat uzcelt savas mājas pagalmā, bet, ja nav tādas iespējas vai vēlmes, dažādi ar tūrismu saistīti uzņēmumi piedāvā telšu vietas. Bērniem tas būs īpaši neparasts piedzīvojums. Lasīt tālāk »

Noformē ar mazbērniem ievārījuma burciņas

Vasara ir laiks, kad dabas veltes gatavojam ziemai. Īpaši salds un aizraujošs ir ogu ievārījuma pagatavošanas laiks. Vai tu zini, ka tikpat svarīga kā pati pagatavošana ir arī burciņu noformēšana? Lasīt tālāk »

Paaudžu sieviešu vai vīriešu pašiņš

Saorganizē kopbildi, kurā vairāku paaudžu sievietes vai vīrieši. Piemēram, meita, mamma, vecmamma un vecvecmamma. Ja tā nebūs klasiska bilde, bet gan pašiņš jeb “selfijs”, var izdoties visai jautri mirkļi. Lasīt tālāk »

Kopīga istabas pārkārtošana - ikdienas atsvaidzināšanai

Tev šķiet, ka ģimene ieslīgusi rutīnā? Radi pārmaiņas jūsu dzīvesvietā! Tev nav jāiegulda nauda, lai uzburtu jaunu noskaņu mājā, nepieciešams tikai pārbīdīt mēbeles vai pārvietot dekorus.  Lasīt tālāk »