Pagatavo saldējumu mājās! Recepte

Publicēts: 07.06.2018 06:05

Pagatavot saldējumu mājās nav nemaz tik grūti un tā brīnumainā garša ir neaprakstāma. Pats labākais ir tas, ka tu vari izvēlēties pievienot savus mīļākos augļus un citas garšvielas. 

Nepieciešams:
6 olu dzeltenumi (no mājās audzētu vistu olām!)
1 litrs saldā krējuma
10 ēdamkarotes cukura 
130 g iebiezinātā piena ar cukuru

Vispirms olu dzeltenumus atdali no baltuma - dzeltenumam pievieno 6 ēdamkarotes cukura. Masu rūpīgi sakul, līdz dzeltenums kļūst gaišs. Tad saldo krējumu sakul ar 4 ēdamkarotēm cukura. Saputotajam putukrējumam pievieno sakultos olu dzeltenumus un rūpīgi sakul. Masai pievieno 130 g iebiezinātā piena (tas neļaus saldējumam sasalt pārslās, bet gan īstā saldējuma masā). Masu atkal rūpīgi sakul, tad traukam pārklāj pārtikas plēvi un ievieto saldētavā uz trīs stundām. Pēc tam - saldējums gatavs!

Pievērs uzmanību, lai sastāvdaļas būtu istabas temperatūrā un šoreiz labāk neizmanto mikseri, bet gan kult ar rokām, to darīt var bērni.

Foto avots: Shutterstock.com

Iemāci mazbērniem vārīt pašu lasītu ogu ievārījumu

Vēl jāpaspēj nodot savam mazbērnam tās zināšanas, kuras ir vecmāmiņu pūra lādē. Vasara ir pusē un šogad tā ir īpaši dāsna ar gardo ogu ražu - zemenes, mellenes, avenes. Lasīt tālāk »

Vecvecāku un mazbērnu kopīgs kinoteātra apmeklējums

Laiks iedibināt jaunu vecvecāku un mazbērnu tradīciju. Kopīgs gājiens uz kino, teātri vai koncertu, kurā par filmas vai izrādes izvēli atbild visi - gan mazākie, gan lielākie. Lasīt tālāk »

Iemāci mazbērniem savu arodu

Tev var šķist, ka tavs arods ir garlaicīgs vai pārāk sarežģīts, bet mazbērniem tas noteikti šķiet aizraujošs un viņos ir vēlme izmēģināt ko līdzīgu. Iepazīstini mazbērnus kaut ar nelielu daļu no tā, ko tu darīji vai varbūt vēl aizvien dari savā ikdienā. Lasīt tālāk »

Izpriecas ūdenī lieliskam vasaras noslēgumam

Vasaras brīvlaiks tuvojas beigām un pavisam drīz būs jādodas uz skolu un jāapgūst jaunas un aizraujošas zināšanas. Izbaudi atlikušos vasaras mirkļus ar lieliskām izpriecām ūdenī! Lūk, idejas atpūtai pie ūdens.  Lasīt tālāk »

Mīļ-maizītes savējiem

Viena jauka un garda, interesanta tradīcija, kas apvieno arī kopā būšanu, varētu būt Mīļ-maizīšu vakari. Vienu reizi nedēļā vai mēneši, tam vairs nav tik liela nozīme.  Lasīt tālāk »