Sasildi mazbērnu ar kopīgi meistarotu segu

Publicēts: 07.06.2018 09:05

Pašu darināta sedziņa, kopīga darbošanās un prieks par padarīto būs ikvienam. Iemāci saviem mazbērniem adīt, tamborēt, šūt, tiekties pēc kopīgiem mērķiem un būt pacietīgiem. 

Vispirms kopā ar mazbērniem dodies uz veikalu vai savu dzijas kasti, izvēlēties kamolus sev tīkamās krāsās. Tad jāķeras klāt lielajam mācīšanas procesam! Esi pacietīgs arī tu, kamēr mazās rociņas iemācās turēt adatu un veidot dzijas mezglus. Tavs un mazbērnu uzdevums ir sagatavot daudz, nelielus, krāsainus, tamborētus vai adītus dzijas kvadrātiņus. Tas būs diezgan ilgs process, bet gandarījums, kad kopīgi ķersieties klāt kvadrātiņu sašūšanai, būs īsts brīnums. 

Kad sega ir gatava vienojaties, vai tā paliks pie vecmāmiņas un vectētiņa, lai tos sasildītu drūmos vakaros vai ceļos līdzi mazbērniem. 

Foto avots: Shutterstock.com

Iemāci mazbērniem vārīt pašu lasītu ogu ievārījumu

Vēl jāpaspēj nodot savam mazbērnam tās zināšanas, kuras ir vecmāmiņu pūra lādē. Vasara ir pusē un šogad tā ir īpaši dāsna ar gardo ogu ražu - zemenes, mellenes, avenes. Lasīt tālāk »

Vecvecāku un mazbērnu kopīgs kinoteātra apmeklējums

Laiks iedibināt jaunu vecvecāku un mazbērnu tradīciju. Kopīgs gājiens uz kino, teātri vai koncertu, kurā par filmas vai izrādes izvēli atbild visi - gan mazākie, gan lielākie. Lasīt tālāk »

Iemāci mazbērniem savu arodu

Tev var šķist, ka tavs arods ir garlaicīgs vai pārāk sarežģīts, bet mazbērniem tas noteikti šķiet aizraujošs un viņos ir vēlme izmēģināt ko līdzīgu. Iepazīstini mazbērnus kaut ar nelielu daļu no tā, ko tu darīji vai varbūt vēl aizvien dari savā ikdienā. Lasīt tālāk »

Izpriecas ūdenī lieliskam vasaras noslēgumam

Vasaras brīvlaiks tuvojas beigām un pavisam drīz būs jādodas uz skolu un jāapgūst jaunas un aizraujošas zināšanas. Izbaudi atlikušos vasaras mirkļus ar lieliskām izpriecām ūdenī! Lūk, idejas atpūtai pie ūdens.  Lasīt tālāk »

Mīļ-maizītes savējiem

Viena jauka un garda, interesanta tradīcija, kas apvieno arī kopā būšanu, varētu būt Mīļ-maizīšu vakari. Vienu reizi nedēļā vai mēneši, tam vairs nav tik liela nozīme.  Lasīt tālāk »