Noformē ar mazbērniem ievārījuma burciņas

Publicēts: 23.07.2018 06:10

Vasara ir laiks, kad dabas veltes gatavojam ziemai. Īpaši salds un aizraujošs ir ogu ievārījuma pagatavošanas laiks. Vai tu zini, ka tikpat svarīga kā pati pagatavošana ir arī burciņu noformēšana?


Tavā recepšu grāmatā noteikti atrodama kāda unikāla ievārījuma pagatavošanas recepte un, ja ievārījums ir unikāls, tad kāpēc, lai tik pat unikāls nebūtu arī burciņas noformējums. Parasti šis darbs tiek uzticēts vecmāmiņai, bet kāpēc gan to nepārvērst par ģimenes pasākumu? Mazbērniem tas būs ne tikai skaists un radošs piedzīvojums, bet arī pamācošs un interesants notikums

.
Burciņu noformēšanai varat izmantot tādus materiālus, kā stikla krāsas, dekoratīvās salvetes, audumu, kreppapīru, mežģīnes, lentītes, pogas, vecus avīžu vai žurnālu izgriezumus, lina audumu. Ja tavi mazbērni ir pietiekami lieli, lai apgūtu šūšanas, adīšanas un tamborēšanas prasmes, tad noformējiet savas burciņas ar pašu darinātiem apmetņiem. Uz burciņas vākiem varat uzlīmēt zīmītes, kurās rakstīts:

  • kas burciņā iekšā;
  • kurā gadā tika pagatavots ievārījums;
  • kas to pagatavoja.


Neaizmirstiem, ka šis gardai un unikālais ievārījums ar glīti noformēto burciņu var būt lieliska dāvana draugiem! Noformēt varat arī dažādu konservu burciņas, piemēram, marinētu gurķu, tomātu, sviesta pupiņu.

Foto avots: Shutterstock.com

Iemāci mazbērniem vārīt pašu lasītu ogu ievārījumu

Vēl jāpaspēj nodot savam mazbērnam tās zināšanas, kuras ir vecmāmiņu pūra lādē. Vasara ir pusē un šogad tā ir īpaši dāsna ar gardo ogu ražu - zemenes, mellenes, avenes. Lasīt tālāk »

Vecvecāku un mazbērnu kopīgs kinoteātra apmeklējums

Laiks iedibināt jaunu vecvecāku un mazbērnu tradīciju. Kopīgs gājiens uz kino, teātri vai koncertu, kurā par filmas vai izrādes izvēli atbild visi - gan mazākie, gan lielākie. Lasīt tālāk »

Iemāci mazbērniem savu arodu

Tev var šķist, ka tavs arods ir garlaicīgs vai pārāk sarežģīts, bet mazbērniem tas noteikti šķiet aizraujošs un viņos ir vēlme izmēģināt ko līdzīgu. Iepazīstini mazbērnus kaut ar nelielu daļu no tā, ko tu darīji vai varbūt vēl aizvien dari savā ikdienā. Lasīt tālāk »

Izpriecas ūdenī lieliskam vasaras noslēgumam

Vasaras brīvlaiks tuvojas beigām un pavisam drīz būs jādodas uz skolu un jāapgūst jaunas un aizraujošas zināšanas. Izbaudi atlikušos vasaras mirkļus ar lieliskām izpriecām ūdenī! Lūk, idejas atpūtai pie ūdens.  Lasīt tālāk »

Mīļ-maizītes savējiem

Viena jauka un garda, interesanta tradīcija, kas apvieno arī kopā būšanu, varētu būt Mīļ-maizīšu vakari. Vienu reizi nedēļā vai mēneši, tam vairs nav tik liela nozīme.  Lasīt tālāk »