Brīvdienu ekskursija uz pazemes ezeriem

Publicēts: 28.06.2018 14:55

Vai zināji, ka Latvijā ir pazemes ezeri? Tie atrodas Straupes pagastā, Braslas labajā krastā. Doties Vējiņu pazemes alu un ezeru izpētē, kopā ar visu ģimeni būs liels piedzīvojums. 

Ilgu laiku šo ezeru ala cilvēkiem nebija pieejama, jo bija slēgta ar zemes iebrukumu, ko sauc par kriteni. Laikam ejot, entuziasti alas ieeju atraka. Parasti alu ezeri izveidojas iežiem šķīstot ūdenī, bet šis pazemes ezers ir izveidojies smilšakmeņos,  iežiem mehāniski izskalojoties. Šo sauc par sufozijas procesu.

Pazemes avoti ir izskalojuši pazemes tukšumus. Ala beidzas ar zemes iebrukumu, kas nosprosto pazemes strautu, tāpēc arī izveidojušies divi pazemes ezeri. Viena pazemes ezera virsmas laukums ir ap 30m2, garums - 15 m un dziļums - līdz 2 m. Otrs ezers ir mazāks, tā dziļums ir 1,5 m, garums - 6 m, bet platums - līdz 4 m. Šie divi ezeri un pazemes tukšums ir nosaukts par Vējiņu Ezeralu.

Vairāk par pazemes ejām un ezeru izveidošanos varēsi uzzināt dodoties tos apskatīt!

 

 

Foto avots: Shutterstock.com

Iemāci mazbērniem vārīt pašu lasītu ogu ievārījumu

Vēl jāpaspēj nodot savam mazbērnam tās zināšanas, kuras ir vecmāmiņu pūra lādē. Vasara ir pusē un šogad tā ir īpaši dāsna ar gardo ogu ražu - zemenes, mellenes, avenes. Lasīt tālāk »

Vecvecāku un mazbērnu kopīgs kinoteātra apmeklējums

Laiks iedibināt jaunu vecvecāku un mazbērnu tradīciju. Kopīgs gājiens uz kino, teātri vai koncertu, kurā par filmas vai izrādes izvēli atbild visi - gan mazākie, gan lielākie. Lasīt tālāk »

Iemāci mazbērniem savu arodu

Tev var šķist, ka tavs arods ir garlaicīgs vai pārāk sarežģīts, bet mazbērniem tas noteikti šķiet aizraujošs un viņos ir vēlme izmēģināt ko līdzīgu. Iepazīstini mazbērnus kaut ar nelielu daļu no tā, ko tu darīji vai varbūt vēl aizvien dari savā ikdienā. Lasīt tālāk »

Izpriecas ūdenī lieliskam vasaras noslēgumam

Vasaras brīvlaiks tuvojas beigām un pavisam drīz būs jādodas uz skolu un jāapgūst jaunas un aizraujošas zināšanas. Izbaudi atlikušos vasaras mirkļus ar lieliskām izpriecām ūdenī! Lūk, idejas atpūtai pie ūdens.  Lasīt tālāk »

Mīļ-maizītes savējiem

Viena jauka un garda, interesanta tradīcija, kas apvieno arī kopā būšanu, varētu būt Mīļ-maizīšu vakari. Vienu reizi nedēļā vai mēneši, tam vairs nav tik liela nozīme.  Lasīt tālāk »