Brīvdienu ekskursija uz pazemes ezeriem

Publicēts: 28.06.2018 14:55

Vai zināji, ka Latvijā ir pazemes ezeri? Tie atrodas Straupes pagastā, Braslas labajā krastā. Doties Vējiņu pazemes alu un ezeru izpētē, kopā ar visu ģimeni būs liels piedzīvojums. 

Ilgu laiku šo ezeru ala cilvēkiem nebija pieejama, jo bija slēgta ar zemes iebrukumu, ko sauc par kriteni. Laikam ejot, entuziasti alas ieeju atraka. Parasti alu ezeri izveidojas iežiem šķīstot ūdenī, bet šis pazemes ezers ir izveidojies smilšakmeņos,  iežiem mehāniski izskalojoties. Šo sauc par sufozijas procesu.

Pazemes avoti ir izskalojuši pazemes tukšumus. Ala beidzas ar zemes iebrukumu, kas nosprosto pazemes strautu, tāpēc arī izveidojušies divi pazemes ezeri. Viena pazemes ezera virsmas laukums ir ap 30m2, garums - 15 m un dziļums - līdz 2 m. Otrs ezers ir mazāks, tā dziļums ir 1,5 m, garums - 6 m, bet platums - līdz 4 m. Šie divi ezeri un pazemes tukšums ir nosaukts par Vējiņu Ezeralu.

Vairāk par pazemes ejām un ezeru izveidošanos varēsi uzzināt dodoties tos apskatīt!

 

 

Foto avots: Shutterstock.com

Lietotne atputasbazes.lv ģimenes ceļojuma plānošanai

Interesanti ceļojuma galamērķi atrodami vietnē atputasbazes.lv un tai piesaistītajā mobilajā lietotnē Resttour.com. Lasīt tālāk »

Vasaras nakts teltī - veselīgi un interesanti

Savu telti kopā ar bērniem varat uzcelt savas mājas pagalmā, bet, ja nav tādas iespējas vai vēlmes, dažādi ar tūrismu saistīti uzņēmumi piedāvā telšu vietas. Bērniem tas būs īpaši neparasts piedzīvojums. Lasīt tālāk »

Noformē ar mazbērniem ievārījuma burciņas

Vasara ir laiks, kad dabas veltes gatavojam ziemai. Īpaši salds un aizraujošs ir ogu ievārījuma pagatavošanas laiks. Vai tu zini, ka tikpat svarīga kā pati pagatavošana ir arī burciņu noformēšana? Lasīt tālāk »

Paaudžu sieviešu vai vīriešu pašiņš

Saorganizē kopbildi, kurā vairāku paaudžu sievietes vai vīrieši. Piemēram, meita, mamma, vecmamma un vecvecmamma. Ja tā nebūs klasiska bilde, bet gan pašiņš jeb “selfijs”, var izdoties visai jautri mirkļi. Lasīt tālāk »

Kopīga istabas pārkārtošana - ikdienas atsvaidzināšanai

Tev šķiet, ka ģimene ieslīgusi rutīnā? Radi pārmaiņas jūsu dzīvesvietā! Tev nav jāiegulda nauda, lai uzburtu jaunu noskaņu mājā, nepieciešams tikai pārbīdīt mēbeles vai pārvietot dekorus.  Lasīt tālāk »