Aizved vecvecākus uz viņu dzimtajām takām

Publicēts: 28.06.2018 15:30

Vai tava vecmāmiņa vai vectētiņš jau kādu laiku nekur nav bijis? Iepriecini vecākus vai vecvecākus ar brīnišķīgu ekskursiju pa viņu dzimto pilsētu vai ciemu. Ļauj viņiem ieslīgt skaistākajās bērnības atmiņās. Lūdz, lai vecmāmiņa tev pastāsta par savu pirmo zaļumballi vai pirmo satikšanos ar vectētiņu un kur tā notikusi.

Ja tavi vecvecāki nedzīvo savās dzimtajās mājās vai ciemā, tad aizved viņu uz tām, izstaigājiet meža takas, pa kurām vecmamma devās uz skolu vai ballīti. Varbūt arī tu atceries kādu spilgtu notikumu par dzimtajām mājām? Velti šo dienu, lai vēl vairāk iepazītu savus vecākus vai vecvecākus. To visu iemūžiniet fotogrāfijās, kuras vēlāk salīdzināt ar vecmāmiņas vai vectētiņa rūpīgi glabātajām bērnības fotogrāfijām. 

Šis būs lielisks sākums ģimenes stāstu grāmatas veidošanai.

Foto avots: Shutterstock.com

Iemāci mazbērniem vārīt pašu lasītu ogu ievārījumu

Vēl jāpaspēj nodot savam mazbērnam tās zināšanas, kuras ir vecmāmiņu pūra lādē. Vasara ir pusē un šogad tā ir īpaši dāsna ar gardo ogu ražu - zemenes, mellenes, avenes. Lasīt tālāk »

Vecvecāku un mazbērnu kopīgs kinoteātra apmeklējums

Laiks iedibināt jaunu vecvecāku un mazbērnu tradīciju. Kopīgs gājiens uz kino, teātri vai koncertu, kurā par filmas vai izrādes izvēli atbild visi - gan mazākie, gan lielākie. Lasīt tālāk »

Iemāci mazbērniem savu arodu

Tev var šķist, ka tavs arods ir garlaicīgs vai pārāk sarežģīts, bet mazbērniem tas noteikti šķiet aizraujošs un viņos ir vēlme izmēģināt ko līdzīgu. Iepazīstini mazbērnus kaut ar nelielu daļu no tā, ko tu darīji vai varbūt vēl aizvien dari savā ikdienā. Lasīt tālāk »

Izpriecas ūdenī lieliskam vasaras noslēgumam

Vasaras brīvlaiks tuvojas beigām un pavisam drīz būs jādodas uz skolu un jāapgūst jaunas un aizraujošas zināšanas. Izbaudi atlikušos vasaras mirkļus ar lieliskām izpriecām ūdenī! Lūk, idejas atpūtai pie ūdens.  Lasīt tālāk »

Mīļ-maizītes savējiem

Viena jauka un garda, interesanta tradīcija, kas apvieno arī kopā būšanu, varētu būt Mīļ-maizīšu vakari. Vienu reizi nedēļā vai mēneši, tam vairs nav tik liela nozīme.  Lasīt tālāk »