Lielā mazgāšanās pirms pirmās skolas dienas

Publicēts: 31.08.2018 04:55

Ak, šī brīnišķīgā vasara - peldes ūdenī, gardās ogas, svaigais gaiss un prieka pilnie brīži! Vai tev un tavam bērnam vēl aizvien no mellenēm ir lillā rokas un mute, vai matos vēl atrodami jūras smilšu graudiņi? Laiks no tā visa atbrīvoties, jo pavisam drīz atkal jāatgriežas skolas solā!

Sarīkojiet lielo mazgāšanos, kas ietver patīkamas skaistumkopšanas procedūras. Lūk, idejas tām!

  • Sāciet ar lielo vannošanos, lai visi lielie un arī sīkie netīrumiņi atmiekšķētos. Lai bērnam būtu interesantāk un viņš justos lutināts, ūdenim pievieno vannas putas, ēteriskās eļļas vai pašu lasītos pļavas ziedus.
  • Vannas putas būs lielisks risinājums, ja tavam bērnam nepatīk mazgāt galvu. Ar putu palīdzību tu vari bērnu iesaistīt rotaļā, veidojot smieklīgas frizūras.
  • Bērniem noteikti patiks, ja ļausi izmēģināt kafijas biezumu skrubi. Tas būs aizraujoši un arī lietderīgi, kafijā esošā eļļa palutinās tava bērna ādu. 
  • Kad vannošanās pabeigta, tev būs vieglāk aprūpēt bērna nebēdnīgās rokas un ašās kājas.

Meitenēm noteikti patiks, ja tu istabu iekārtosi kā skaistumkopšanas salonu, kurā taisa manikīru un pedikīru. Šī var būt tā diena, kad bērnam ļaut izmēģināt tavu šampūnu, krēmu, maskas un citus skaistumkopšanas līdzekļus. Vai zēniem arī tas patiks? Jā, ja tētis ļaus uzklāt skūšanās putas un iesmaržināties ar odekolonu. Tas parādīs, ka arī vīriešiem par sevi ir jārūpējas. 

Foto avots: Shutterstock.com

Vecvecāku un mazbērnu kopīgs kinoteātra apmeklējums

Laiks iedibināt jaunu vecvecāku un mazbērnu tradīciju. Kopīgs gājiens uz kino, teātri vai koncertu, kurā par filmas vai izrādes izvēli atbild visi - gan mazākie, gan lielākie. Lasīt tālāk »

Iemāci mazbērniem savu arodu

Tev var šķist, ka tavs arods ir garlaicīgs vai pārāk sarežģīts, bet mazbērniem tas noteikti šķiet aizraujošs un viņos ir vēlme izmēģināt ko līdzīgu. Iepazīstini mazbērnus kaut ar nelielu daļu no tā, ko tu darīji vai varbūt vēl aizvien dari savā ikdienā. Lasīt tālāk »

Izpriecas ūdenī lieliskam vasaras noslēgumam

Vasaras brīvlaiks tuvojas beigām un pavisam drīz būs jādodas uz skolu un jāapgūst jaunas un aizraujošas zināšanas. Izbaudi atlikušos vasaras mirkļus ar lieliskām izpriecām ūdenī! Lūk, idejas atpūtai pie ūdens.  Lasīt tālāk »

Mīļ-maizītes savējiem

Viena jauka un garda, interesanta tradīcija, kas apvieno arī kopā būšanu, varētu būt Mīļ-maizīšu vakari. Vienu reizi nedēļā vai mēneši, tam vairs nav tik liela nozīme.  Lasīt tālāk »

Ģimenes vīriešu kopīga izklaide - makšķerēšana

Nav būtiski, vai tavam dēlam šobrīd 7 vai 27 gadi, attiecības stiprina kopā pavadītais laiks. Piemēram, jūs varat kopā doties makšerēt. Lasīt tālāk »