Pieci aizraujoši veidi, kā izmanto burbuļplēvi

Publicēts: 28.08.2018 10:05

Atceries to prieku, kad nopirktā prece ielikta burbuļplēvē un tev ir iespēja saspridzināt mazos burbulīšus. Šī nodarbe ir neizskaidrojami patīkama gan pieaugušajiem, gan bērniem. 

Lūk, 5 idejas tev un tavai ģimenei, kā aizraujošā veidā izmantot burbuļplēvi:

 • Ar krāsu pildīti burbuļi. Diezgan smalks un atbildīgs process ir burbulīšu piepildīšana ar krāsu. Šādā tehnikā ir iespējams radīt neparastus rakstus un attēlus. Lai to izdarītu, nepieciešama šļirce ar adatu, krāsas, ūdens, želatīns.  Nelielu daudzumu želatīna uzbriedini un tad ūdens peldē izkausē. Šķidrumam pievieno krāsu un iepildi to šļircē. Esi uzmanīgs ar adatu un nekādā gadījumā neļauj bērnam darboties vienam! Pirms krāsas iepildīšanas burbulī, izdomā vai izveidotais raksts tiks nostatīts horizontāli, vertikāli vai guļus. Tas ir svarīgi, jo adatas izdurtajam caurumam jābūt burbuļa augšpusē, lai šķidrums neiztecētu. Tad ar adatu uzmanīgi iedur burbulī un piepildi to ar krāsaino šķidrumu. Pildot burbulīšus tu vari izveidot dažādus attēlus un formas, piemēram, savu vārdu, puķi, sirdi, zvaigzni, mašīnu utt. 
   
 • Pēdu masāža. Ierasts, ka burbuļplēvi spridzina ar rokām, bet šoreiz izmanto basas kājas, tā būs lieliska masāža.
   
 • Mākslas darbu veidošana. Noklāj burbuļplēves nelīdzeno pusi ar krāsu un tad plēvi uzliec uz baltas papīra lapas, veidojot neparastus nospiedumus. Ja vēlies izdaiļot audumu, izvēlies atbilstošas tekstilkrāsas. Kopā ar bērniem izmēģiniet, veidot nospiedumus, uzvelkot burbuļplēvi, kura iepriekš noklāta ar krāsu, uz pēdām. Radi mākslu staigājot pa lielu papīra lapu vai audumu. 
   
 • Filcēšana. Burbuļplēvi vari izmantot, lai radītu skaistus filca darbiņus. Krāsainu filcu savieto uz nelīdzenās plēves daļas, uzspied virsū šķidrās ziepes un pārklāj pāri otru plēves daļu. Ar mīcošām kustībām, caur plēvi, spaidi filcu apmēram 15-20 minūtes, līdz tas kļuvis ciets un dažādo krāsu filcs neatdalās cits no cita. Šo tehniku sauc par slapjo filcēšanu. 
   
 • Kūku dekorēšana. Burbuļplēvi var izmantot kūku dekorēšanai. Vispirms izgriez plēvi tādā izmērā, kādā ir kūkas apkārtmērs vai vēlamā detaļa. Kad kūka gatava, uz plēves nelīdzenās daļas, nelielā kārtā uzklāj ūdens peldē kausētu šokolādi. Tad šo plēvi ar šokolādi apliec apkārt kūkai un nedaudz piespied. Kad šokolāde sacietējusi, uzmanīgi noplēs plēvi. Būs neticami skaists dekors!

Foto avots: Shutterstock.com

Kopā ar bērniem pagatavo saldās biezpiena mājiņas

Ja ikdienā negatavo kopā ar bērniem, tad noteikti viņiem šī "pasaule" šķiet ārkārtīgi interesanta un piedzīvojumiem bagāta. Lasīt tālāk »

Lielā mazgāšanās pirms pirmās skolas dienas

Ak, šī brīnišķīgā vasara - peldes ūdenī, gardās ogas, svaigais gaiss un prieka pilnie brīži! Vai tev un tavam bērnam vēl aizvien no mellenēm ir lillā rokas un mute, vēl matos atrodami jūras smilšu graudiņi? Laiks no tā visa atbrīvoties! Lasīt tālāk »

Pieci aizraujoši veidi, kā izmanto burbuļplēvi

Atceries to prieku, kad nopirktā prece ielikta burbuļplēvē un tev ir iespēja saspridzināt mazos burbulīšus. Šī nodarbe ir neizskaidrojami patīkama gan pieaugušajiem, gan bērniem.  Lasīt tālāk »

Iemāci mazbērniem vārīt pašu lasītu ogu ievārījumu

Vēl jāpaspēj nodot savam mazbērnam tās zināšanas, kuras ir vecmāmiņu pūra lādē. Vasara ir pusē un šogad tā ir īpaši dāsna ar gardo ogu ražu - zemenes, mellenes, avenes. Lasīt tālāk »

Vecvecāku un mazbērnu kopīgs kinoteātra apmeklējums

Laiks iedibināt jaunu vecvecāku un mazbērnu tradīciju. Kopīgs gājiens uz kino, teātri vai koncertu, kurā par filmas vai izrādes izvēli atbild visi - gan mazākie, gan lielākie. Lasīt tālāk »