Mīļ-maizītes savējiem

Publicēts: 30.07.2018 15:05

Viena jauka un garda, interesanta tradīcija, kas apvieno arī kopā būšanu, varētu būt Mīļ-maizīšu vakari. Vienu reizi nedēļā vai mēneši, tam vairs nav tik liela nozīme. 

Pirmais ir izlemt kopīgi: kad; otrais: iepirkšanās un produktu sagādāšana (tā var būt arī ogu un augļu lasīšana) un, protams, maizīšu pagatavošana. 

Gatavojiet kopā katrs pēc savas izvēles un eksperimentējiet ar garšu niansēm un krāsu košumu. Lai bērni pagatavo maizītes vecākiem un vecvecākiem, bet pieaugušie – bērniem. Gatavojot ir iespējams tradicionālos mīļ-maizīšu vakarus apvienot ar tematiku: ogu, augļu, dažādu sieru maizītes utml.

Pieaugušajiem un lielākiem bērniem ir uzdevums izzināt 3-5 interesantus faktus pirms konkrētā vakara par tematiskajiem produktiem. Tātad – kopā gatavošana apvienota ar zināšanu našķi.

Lai lieliski garšo!

Foto: Inga Millere

Iemāci mazbērniem vārīt pašu lasītu ogu ievārījumu

Vēl jāpaspēj nodot savam mazbērnam tās zināšanas, kuras ir vecmāmiņu pūra lādē. Vasara ir pusē un šogad tā ir īpaši dāsna ar gardo ogu ražu - zemenes, mellenes, avenes. Lasīt tālāk »

Vecvecāku un mazbērnu kopīgs kinoteātra apmeklējums

Laiks iedibināt jaunu vecvecāku un mazbērnu tradīciju. Kopīgs gājiens uz kino, teātri vai koncertu, kurā par filmas vai izrādes izvēli atbild visi - gan mazākie, gan lielākie. Lasīt tālāk »

Iemāci mazbērniem savu arodu

Tev var šķist, ka tavs arods ir garlaicīgs vai pārāk sarežģīts, bet mazbērniem tas noteikti šķiet aizraujošs un viņos ir vēlme izmēģināt ko līdzīgu. Iepazīstini mazbērnus kaut ar nelielu daļu no tā, ko tu darīji vai varbūt vēl aizvien dari savā ikdienā. Lasīt tālāk »

Izpriecas ūdenī lieliskam vasaras noslēgumam

Vasaras brīvlaiks tuvojas beigām un pavisam drīz būs jādodas uz skolu un jāapgūst jaunas un aizraujošas zināšanas. Izbaudi atlikušos vasaras mirkļus ar lieliskām izpriecām ūdenī! Lūk, idejas atpūtai pie ūdens.  Lasīt tālāk »

Mīļ-maizītes savējiem

Viena jauka un garda, interesanta tradīcija, kas apvieno arī kopā būšanu, varētu būt Mīļ-maizīšu vakari. Vienu reizi nedēļā vai mēneši, tam vairs nav tik liela nozīme.  Lasīt tālāk »