Darām kopā ar bērnu: dažādie taureņi

Publicēts: 04.04.2018 07:35

Sola siltu laiku. Tas nozīmē, ka modīsies arī taureņi. Līdz tam varam mēģināt izgatavot paši savējos!

Lai izgatavotu taureni, varam izmantot izlietoto tualetes papīra ruļļa vidiņu, ko var nokrāsot pavasarīgos toņos. Spārnus veido no papīra. Atliek pielīmēt radziņus un izveidot seju. 

Vēl variants - izgriezt no papīra vai auduma dažāda izmēra taureņus, ko liek vienu virs otra. Stiprina ar līmi vai diegu un adatu. 

Taurenis

Trešais variants labi noderēs apsveikumu kartīšu veidošanā. Ar zīmuli uz papīra viegli iezīmē taureņa kontūras, tad ar papīra nazi uzmanīgi izgriež spārnus, ko atlika uz augšu, radot telpiska lidoņa iespaidu. 

Taurenis

 

 

Foto avots: Shutterstock.com

Slēpņošana jeb Geocaching

Pavadiet atvaļināju apceļojot Latviju un izmēģinot, visā pasaule spēlēto, slēpņošanas spēli, kuras princips ir meklēt paslēptas lietas, izmantojot GPS (globālā pozicionēšanas sistēma).  Lasīt tālāk »

Atvaļinājumā dodieties uz bibliotēku

Atvaļinājuma pirmajās dienās dodieties uz bibliotēku, lai izvelētos grāmatu, kuru noteikti izlasīt brīvajās dienās. Tas veicinās bērnos prieku lasīt, jo asociēsies ar kopīgiem brīžiem.       Lasīt tālāk »

Aizved vecvecākus uz viņu dzimtajām takām

Vai tava vecmāmiņa vai vectētiņš jau kādu laiku nekur nav bijis? Iepriecini vecākus vai vecvecākus ar brīnišķīgu ekskursiju pa viņu dzimto pilsētu vai ciemu. Ļauj viņiem ieslīgt skaistākajās bērnības atmiņās. Lasīt tālāk »

Brīvdienu ekskursija uz pazemes ezeriem

Vai zināji, ka Latvijā ir pazemes ezeri? Tie atrodas Straupes pagastā, Braslas labajā krastā. Doties Vējiņu pazemes alu un ezeru izpētē, kopā ar visu ģimeni būs liels piedzīvojums.  Lasīt tālāk »

Īsini ceļu, kopā ar bērniem skatoties mākoņos un fantazējot

Vairākas stundas garš ceļš automašīnā, autobusā vai vilcienā būs īsāks un paies ātrāk, kopīgi darbinot iztēli un fantāziju. Spēli nedrīkst spēlēt pie stūres sēdošai šoferītis.       Lasīt tālāk »