Eksperiments ar kārklu vicām + mājiņas audzēšana

Publicēts: 17.04.2018 07:55

Vai esat ievērojuši, ka vāzē ielikti kārklu zari ātri vien izdzen saknes? Šis ir viens no galvenajiem panākumiem, kādēļ kārkli spēj ātri saaugt un sakuplot. 

Varat veikt interesantu eksperimentu kopā ar bērnu. Varat paņemt kārklu vicu, iespraust to zemē un skatīties, kas notiks. Visticamāk pavisam drīzā laikā vicai parādīsies mazi pumpuriņi, kas izplauks skaistās lapās. 

Varat darīt vēl vairāk - varat sagriezt vairākas garas kārklu vicas, saspraust tās zemē, tā, lai veidojas vigvama forma (tas nozīmē augšpusē vicas sasiet kopā), neaizmirstot atstāt ieeju brīvu. Kad pienāks vasara, ļoti iespējams, vicas būs jau sakuplojušas ar lapām un vigvams vasaras izklaidēm un rotaļām būs gatavs!

Foto avots: Shutterstock.com

3 dabas takas, ko vērts izstaigāt šajā pavasarī

Kur doties un kādas dabas takas izstaigāt? Lasīt tālāk »

Latvijas karte ceļojumu galamērķu iezīmēšanai

Zemāk atradīsi lejupielādēšanai Latvijas karti, kurā jūsu ģimene var iezīmēt kopīgo ceļojumu galamērķus gada griezumā.  Lasīt tālāk »

Darbiņš 10 minūtēs: pašu gatavota veiklības spēle

Ik pa laikam ir vērts pamēģināt izgatavot kādu spēli, jo darbošanās attīsta iemaņas, loģisko domāšanu, plānošanu un, galu galā, rada lielu prieku un azartu. Lasīt tālāk »

Uz bruģa uzkrāsojam "klasītes"!

Ja mājas pagalmā ir bruģis vai kāds cits cietā seguma klājums, varam uzzīmēt klasītes. Tas bērniem būs lielisks stimuls izvēlēties doties pagalmā un kārtīgi izlēkāties! Lasīt tālāk »

Jēgpilnam atvaļinājumam: Rīgas Centrālā bibliotēka aicina brīvprātīgos!

Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) aicina brīvprātīgos pieteikties vadīt radošās darbnīcas bērnu vasaras brīvlaikā! Lasīt tālāk »