Rūpējamies par ģimenes veselību! Izmantojam lietotnes, kas brīdina par saules UV starojumu

Publicēts: 01.05.2018 16:40

Saule jau uzkāpusi pavisam augstu. Lai arī ūdens vēl nav tik silts, lai peldētos, tomēr kārojas doties ārā un gozēties saulītē. Taču nedrīkst aizmirst par ādas sargāšanu no kaitīgajiem UV stariem. 

 

World UV

Lai cik jauki būtu zvilnēt saulē, ādas spēja izturēt spēcīgo starojumu ir ierobežota. Apdedzināties nudien nav nedz patīkami, nedz veselīgi. Bezmaksas lietotne World UV parādīs ultravioletā starojuma prognozi arī Latvijā, un paskaidros, kā izvairīties no apdeguma. Tā ieteiks, kuru dienas daļu pavadīt ēnā un kāda aizsardzības līmeņa pretiedegumu krēmu uzziest uz ādas. Lietotne arī palīdzēs noskaidrot, kāds ir tavs ādas tips un kā sevi labāk pasargāt no saules.

Prognoze ir balstīta uz UV indeksu - starptautiski atzītu skalu saules raidītā ultravioletā starojuma mērīšanai konkrētā vietā un laikā. Indeksa skalas amplitūda ir no 1 līdz 11 - jo augstāks līmenis, jo lielāks ādas bojājumu risks.

 

Solarize: Sun Tanning Timer

Lai atvaļinājuma laikā, gozējoties pludmalē vai strādājot dārzā, tiktu pie zeltaina iedeguma, nevis ādas apdegumiem, viedtālrunī vieta būtu jāatvēl Solarize: Sun tanning timer lietotnei. Ievadot lietotnē savu ādas toņa tipu, kā arī SPF līmeni sauļošanās krēmā, kuru izmanto, tiks aprēķināts atbilstošs sauļošanās ilgums. 

 

Sunburnmap

Savukārt vietnē Sunburn Map, ievadot tuvākās pilsētas nosaukumu, var lasīt visu svarīgo informāciju par to, kurā laikā sauļoties būtu vēlams un kurā labāk no saules stariem paslēpties. Šeit var redzēt arī ieteicamo sauļošanās laiku. 

 

Foto: Pexels.com

Noformē ar mazbērniem ievārījuma burciņas

Vasara ir laiks, kad dabas veltes gatavojam ziemai. Īpaši salds un aizraujošs ir ogu ievārījuma pagatavošanas laiks. Vai tu zini, ka tikpat svarīga kā pati pagatavošana ir arī burciņu noformēšana? Lasīt tālāk »

Paaudžu sieviešu vai vīriešu pašiņš

Saorganizē kopbildi, kurā vairāku paaudžu sievietes vai vīrieši. Piemēram, meita, mamma, vecmamma un vecvecmamma. Ja tā nebūs klasiska bilde, bet gan pašiņš jeb “selfijs”, var izdoties visai jautri mirkļi. Lasīt tālāk »

Kopīga istabas pārkārtošana - ikdienas atsvaidzināšanai

Tev šķiet, ka ģimene ieslīgusi rutīnā? Radi pārmaiņas jūsu dzīvesvietā! Tev nav jāiegulda nauda, lai uzburtu jaunu noskaņu mājā, nepieciešams tikai pārbīdīt mēbeles vai pārvietot dekorus.  Lasīt tālāk »

Bilžu vakars ar draugiem un radiem pēc ceļojuma

Vai arī tev nesen sanācis doties kādā garākā izbraucienā pa Latviju vai ārpus tās? Lai brīvdienas padarītu garākas, rosinām atmiņās dalīties ar saviem tuvākajiem, sarīkojot stāstu vakaru ar foto rādīšanu.        Lasīt tālāk »

Ģimenes vai dzimtas sporta diena

Ģimenes saliedē kopīgas aktivitātes un kopīgi mērķi, lai to veicinātu izmēģiniet sarīkot sporta dienu pagalmā. Tas nav nemaz tik sarežģīti un to var gan daudzdzīvokļu māju pagalmā, gan privātmājas.  Lasīt tālāk »