Rūpējamies par ģimenes veselību! Izmantojam lietotnes, kas brīdina par saules UV starojumu

Publicēts: 01.05.2018 16:40

Saule jau uzkāpusi pavisam augstu. Lai arī ūdens vēl nav tik silts, lai peldētos, tomēr kārojas doties ārā un gozēties saulītē. Taču nedrīkst aizmirst par ādas sargāšanu no kaitīgajiem UV stariem. 

 

World UV

Lai cik jauki būtu zvilnēt saulē, ādas spēja izturēt spēcīgo starojumu ir ierobežota. Apdedzināties nudien nav nedz patīkami, nedz veselīgi. Bezmaksas lietotne World UV parādīs ultravioletā starojuma prognozi arī Latvijā, un paskaidros, kā izvairīties no apdeguma. Tā ieteiks, kuru dienas daļu pavadīt ēnā un kāda aizsardzības līmeņa pretiedegumu krēmu uzziest uz ādas. Lietotne arī palīdzēs noskaidrot, kāds ir tavs ādas tips un kā sevi labāk pasargāt no saules.

Prognoze ir balstīta uz UV indeksu - starptautiski atzītu skalu saules raidītā ultravioletā starojuma mērīšanai konkrētā vietā un laikā. Indeksa skalas amplitūda ir no 1 līdz 11 - jo augstāks līmenis, jo lielāks ādas bojājumu risks.

 

Solarize: Sun Tanning Timer

Lai atvaļinājuma laikā, gozējoties pludmalē vai strādājot dārzā, tiktu pie zeltaina iedeguma, nevis ādas apdegumiem, viedtālrunī vieta būtu jāatvēl Solarize: Sun tanning timer lietotnei. Ievadot lietotnē savu ādas toņa tipu, kā arī SPF līmeni sauļošanās krēmā, kuru izmanto, tiks aprēķināts atbilstošs sauļošanās ilgums. 

 

Sunburnmap

Savukārt vietnē Sunburn Map, ievadot tuvākās pilsētas nosaukumu, var lasīt visu svarīgo informāciju par to, kurā laikā sauļoties būtu vēlams un kurā labāk no saules stariem paslēpties. Šeit var redzēt arī ieteicamo sauļošanās laiku. 

 

Foto: Pexels.com

3 dabas takas, ko vērts izstaigāt šajā pavasarī

Kur doties un kādas dabas takas izstaigāt? Lasīt tālāk »

Latvijas karte ceļojumu galamērķu iezīmēšanai

Zemāk atradīsi lejupielādēšanai Latvijas karti, kurā jūsu ģimene var iezīmēt kopīgo ceļojumu galamērķus gada griezumā.  Lasīt tālāk »

Darbiņš 10 minūtēs: pašu gatavota veiklības spēle

Ik pa laikam ir vērts pamēģināt izgatavot kādu spēli, jo darbošanās attīsta iemaņas, loģisko domāšanu, plānošanu un, galu galā, rada lielu prieku un azartu. Lasīt tālāk »

Uz bruģa uzkrāsojam "klasītes"!

Ja mājas pagalmā ir bruģis vai kāds cits cietā seguma klājums, varam uzzīmēt klasītes. Tas bērniem būs lielisks stimuls izvēlēties doties pagalmā un kārtīgi izlēkāties! Lasīt tālāk »

Jēgpilnam atvaļinājumam: Rīgas Centrālā bibliotēka aicina brīvprātīgos!

Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) aicina brīvprātīgos pieteikties vadīt radošās darbnīcas bērnu vasaras brīvlaikā! Lasīt tālāk »