Rūpējamies par ģimenes veselību! Izmantojam lietotnes, kas brīdina par saules UV starojumu

Publicēts: 01.05.2018 16:40

Saule jau uzkāpusi pavisam augstu. Lai arī ūdens vēl nav tik silts, lai peldētos, tomēr kārojas doties ārā un gozēties saulītē. Taču nedrīkst aizmirst par ādas sargāšanu no kaitīgajiem UV stariem. 

 

World UV

Lai cik jauki būtu zvilnēt saulē, ādas spēja izturēt spēcīgo starojumu ir ierobežota. Apdedzināties nudien nav nedz patīkami, nedz veselīgi. Bezmaksas lietotne World UV parādīs ultravioletā starojuma prognozi arī Latvijā, un paskaidros, kā izvairīties no apdeguma. Tā ieteiks, kuru dienas daļu pavadīt ēnā un kāda aizsardzības līmeņa pretiedegumu krēmu uzziest uz ādas. Lietotne arī palīdzēs noskaidrot, kāds ir tavs ādas tips un kā sevi labāk pasargāt no saules.

Prognoze ir balstīta uz UV indeksu - starptautiski atzītu skalu saules raidītā ultravioletā starojuma mērīšanai konkrētā vietā un laikā. Indeksa skalas amplitūda ir no 1 līdz 11 - jo augstāks līmenis, jo lielāks ādas bojājumu risks.

 

Solarize: Sun Tanning Timer

Lai atvaļinājuma laikā, gozējoties pludmalē vai strādājot dārzā, tiktu pie zeltaina iedeguma, nevis ādas apdegumiem, viedtālrunī vieta būtu jāatvēl Solarize: Sun tanning timer lietotnei. Ievadot lietotnē savu ādas toņa tipu, kā arī SPF līmeni sauļošanās krēmā, kuru izmanto, tiks aprēķināts atbilstošs sauļošanās ilgums. 

 

Sunburnmap

Savukārt vietnē Sunburn Map, ievadot tuvākās pilsētas nosaukumu, var lasīt visu svarīgo informāciju par to, kurā laikā sauļoties būtu vēlams un kurā labāk no saules stariem paslēpties. Šeit var redzēt arī ieteicamo sauļošanās laiku. 

 

Foto: Pexels.com

Iemāci mazbērniem vārīt pašu lasītu ogu ievārījumu

Vēl jāpaspēj nodot savam mazbērnam tās zināšanas, kuras ir vecmāmiņu pūra lādē. Vasara ir pusē un šogad tā ir īpaši dāsna ar gardo ogu ražu - zemenes, mellenes, avenes. Lasīt tālāk »

Vecvecāku un mazbērnu kopīgs kinoteātra apmeklējums

Laiks iedibināt jaunu vecvecāku un mazbērnu tradīciju. Kopīgs gājiens uz kino, teātri vai koncertu, kurā par filmas vai izrādes izvēli atbild visi - gan mazākie, gan lielākie. Lasīt tālāk »

Iemāci mazbērniem savu arodu

Tev var šķist, ka tavs arods ir garlaicīgs vai pārāk sarežģīts, bet mazbērniem tas noteikti šķiet aizraujošs un viņos ir vēlme izmēģināt ko līdzīgu. Iepazīstini mazbērnus kaut ar nelielu daļu no tā, ko tu darīji vai varbūt vēl aizvien dari savā ikdienā. Lasīt tālāk »

Izpriecas ūdenī lieliskam vasaras noslēgumam

Vasaras brīvlaiks tuvojas beigām un pavisam drīz būs jādodas uz skolu un jāapgūst jaunas un aizraujošas zināšanas. Izbaudi atlikušos vasaras mirkļus ar lieliskām izpriecām ūdenī! Lūk, idejas atpūtai pie ūdens.  Lasīt tālāk »

Mīļ-maizītes savējiem

Viena jauka un garda, interesanta tradīcija, kas apvieno arī kopā būšanu, varētu būt Mīļ-maizīšu vakari. Vienu reizi nedēļā vai mēneši, tam vairs nav tik liela nozīme.  Lasīt tālāk »