Jūra bango - uzspēlējiet iztēles rotaļu no vecāku bērnības!

Publicēts: 15.08.2018 18:40

Vai savā bērnībā spēlēji jautro rotaļu "Jūra bango"? Tā iederēsies bērnu ballītē, ja ir vismaz 5 spēlētgribētāji. Jo lielāka bērnu kompānija, jo jautrāk.

Spēles noteikumi ir šādi. Tiek izvēlēts viens spēles vadītājs, kas skaita pantiņu "Jūra viļņojas viens, jūra viļņojas divi, jūra viļņojas trīs…"


Kamēr tiek skaitīts pantiņš, pārējie spēles dalībnieki drīkst kustēties, locīties, skraidīt apkārt, šķobīties un ākstīties utt. Bet tad, kad vadītājs pantiņu beidz skaitīt, pārējiem spēlētājiem jāsastingst tādā pozā, kādā tajā brīdī atrodas. Iespējams, ka tas ne vienmēr ir viegli, bet tieši neparastās pozas izraisa lielāko spēles dalībieku jautrību.


Kad visi ir sastinguši, vadītājs iet pie katra spēlētāja un iekustina viņu. Spēlētājs attēlo kādu no jūras iemītniekiem, bet vadītājam jāuzmin, kas tiek tēlots. Spēle attīsta iztēli, spontanitāti un spēju iejusties tēlos.


 

Foto avots: Shutterstock.com

Avangardiska ballīte ar pucēšanos

Avangardiska ballīte izdosies tad, ja dosiet bērnam iespēju pašam sevi un tevi sapucēt, kā vien viņš to vēlas bez ierobežojumiem.       Lasīt tālāk »

Jūra bango - uzspēlējiet iztēles rotaļu no vecāku bērnības!

Vai savā bērnībā spēlēji jautro rotaļu "Jūra bango"? Tā iederēsies bērnu ballītē, ja ir vismaz 5 spēlētgribētāji. Jo lielāka bērnu kompānija, jo jautrāk. Lasīt tālāk »

Pašuzņemto filmu festivāls

Ir vērts pārvarēt slinkumu un sarīkot īstu filmu festivālu! Proti, sarīkot filmu festivālu (vai iekļaut to kā jubilejas centrālo notikumu), kur ikviens sanākušais uzfilmē savu filmu.  Lasīt tālāk »

Cukurgailīšu vārīšana kopā ar viesiem

Salds un garšīgs, pašu gatavots kārums dzimšanas dienas ballītē iepriecinās ne tikai jubilāru, bet arī viesus. Cukurgailīšu vārīšana ir pavisam vienkārša un jūs to varat darīt kopā, lūk recepte.       Lasīt tālāk »

Mēmais šovs!

Spēle, kas tīk un atraisa gan aktīvistus, gan sēdētgribētājus, ir Mēmais šovs. Iepriekšēja gatavošanās tai nav nepieciešama, kā arī dalībnieku vecumam ierobežojums nepastāv.   Lasīt tālāk »