Jūra bango - uzspēlējiet iztēles rotaļu no vecāku bērnības!

Publicēts: 15.08.2018 18:40

Vai savā bērnībā spēlēji jautro rotaļu "Jūra bango"? Tā iederēsies bērnu ballītē, ja ir vismaz 5 spēlētgribētāji. Jo lielāka bērnu kompānija, jo jautrāk.

Spēles noteikumi ir šādi. Tiek izvēlēts viens spēles vadītājs, kas skaita pantiņu "Jūra viļņojas viens, jūra viļņojas divi, jūra viļņojas trīs…"


Kamēr tiek skaitīts pantiņš, pārējie spēles dalībnieki drīkst kustēties, locīties, skraidīt apkārt, šķobīties un ākstīties utt. Bet tad, kad vadītājs pantiņu beidz skaitīt, pārējiem spēlētājiem jāsastingst tādā pozā, kādā tajā brīdī atrodas. Iespējams, ka tas ne vienmēr ir viegli, bet tieši neparastās pozas izraisa lielāko spēles dalībieku jautrību.


Kad visi ir sastinguši, vadītājs iet pie katra spēlētāja un iekustina viņu. Spēlētājs attēlo kādu no jūras iemītniekiem, bet vadītājam jāuzmin, kas tiek tēlots. Spēle attīsta iztēli, spontanitāti un spēju iejusties tēlos.


 

Foto avots: Shutterstock.com

Dzimšanas dienā sviests uz deguna - veiksmei

Dzimšanas dienā katram atnākušajam viesim jāpaņem nedaudz sviesta un jāuzsmērē uz jubilāra deguna, lai gaviļniekam visu nākamo gadu būtu veiksme.       Lasīt tālāk »

Izgatavo ballītei košu papīra karodziņu virteni! Pamācība

Krāsaini papīra karodziņi ikvienai ballītei piešķirs īpašu svētku noskaņu.  Lasīt tālāk »

Dzejoļa sacerēšana jubilāram

Sagatavojiet lielu lapu un dažādus krāsainus rakstāmos, lai bērni varētu kopīgi pierakstīt un sacerētē dzejoli. Kāds no pieaugušajiem vai arī jubilārs var izdomāt pirmo dzejoļa rindiņu, nākamo izdomā pa labi stāvošais bērns.       Lasīt tālāk »

Spilvenu cīņas noskaņojuma uzlabošanai

Esi liels vai mazs - spilvenu cīņas uzlabos tavu noskaņojumu. Jautra dauzīšanās kopā ar bērniem vai pieaugušo sacensības radīs  lielu smaidu ikvienam.  Lasīt tālāk »

Sarūpē vecvecākiem digitālu fotoalbumu

Skaistākie mirkļi vecmāmiņas un vectētiņa dzīvē, mazbērnu pirmie, īstie soļi lielajā dzīvē un daudz citu atmiņu, kuras iemūžinātas fotogrāfijās, apkopo skaistā digitālā fotoalbumā.  Lasīt tālāk »