Cukurgailīšu vārīšana kopā ar viesiem

Publicēts: 07.08.2018 10:50

Salds un garšīgs, pašu gatavots kārums dzimšanas dienas ballītē iepriecinās ne tikai jubilāru, bet arī viesus. Cukurgailīšu vārīšana ir pavisam vienkārša un jūs to varat darīt kopā, lūk recepte.

Nepieciešams:
Pieaugušā palīdzība;*
400g cukura
2 ēdamkarotes ūdens
katls
karote vai koka lāpstiņa
formiņas**
zobu bakstāmie kociņi

Pagatavošana:
Vispirms katliņā ielej divas ēdamkartotes ūdens, tad pievieno 400 gramus cukura. Karsē sastāvdaļas uz lēnas uguns. Sākumā ieteicams masu NEmaisīt. Kad cukurs sācis karamelizēties (kļūst brūns), vari lēnām masu pamaisīt. Svarīgi ir kārtīgi izkausēt visu masu, bet, ja karsēsi pārāk ilgi, cukurgailīši būs rūgti. Kad masa kļuvusi karameļu krāsā, noņem katliņu no uguns un lej masu izvēlētajās formiņās. Ar kociņu pārbaudi vai masa jau nedaudz atdzisusi, tad vidu ievieto zobu bakstāmo kociņu. Kad masa pilnībā atdzisusi un sacietējusi, ņem to ārā no formiņas un baudi saldā cukurgailīša brīnišķīgo garšu!

*Ir ļoti svarīgi, lai vārīšanā palīdz kāds no pieaugušajiem, jo darbs ir ar uguni un gatavojamā masa ir ļoti karsta!
**Par formiņām var izmantot, piemēram, piparkūku formiņas, ledus saldējamos silikona trauciņus, riekstu vai cepumu formiņas, speciālās formiņas ar vietu kociņam, kā arī, masai nedaudz atdziestot, uz cepamā papīra ar rokām vari izveidot pats savu īpašo cukurgailīša formu!

Spilvenu cīņas noskaņojuma uzlabošanai

Esi liels vai mazs - spilvenu cīņas uzlabos tavu noskaņojumu. Jautra dauzīšanās kopā ar bērniem vai pieaugušo sacensības radīs  lielu smaidu ikvienam.  Lasīt tālāk »

Sarūpē vecvecākiem digitālu fotoalbumu

Skaistākie mirkļi vecmāmiņas un vectētiņa dzīvē, mazbērnu pirmie, īstie soļi lielajā dzīvē un daudz citu atmiņu, kuras iemūžinātas fotogrāfijās, apkopo skaistā digitālā fotoalbumā.  Lasīt tālāk »

Pašcepto kūku konkurss

Mazas, lielas, sāļas, saldas, ceptas, neceptas – nav būtiski, kādas kūkas, galvenais – lai pašgatavotas! Proti, rīkojot saietu, viesiem izziņo, ka gaidāms īsts gardēžu vakars un konkurss. Lasīt tālāk »

Radošā ballīte ar papīra liešanu

Bērniem patīk darboties pašiem, it īpaši ar plikām rokām pa ūdeni un dubļiem līdzīgu materiālu, tāpēc bērnu ballītē sarīko radošo darbnīcu, kurā bērni paši uzmeistaro papīru.  Lasīt tālāk »

Avangardiska ballīte ar pucēšanos

Avangardiska ballīte izdosies tad, ja dosiet bērnam iespēju pašam sevi un tevi sapucēt, kā vien viņš to vēlas bez ierobežojumiem.       Lasīt tālāk »