Cukurgailīšu vārīšana kopā ar viesiem

Publicēts: 07.08.2018 10:50

Salds un garšīgs, pašu gatavots kārums dzimšanas dienas ballītē iepriecinās ne tikai jubilāru, bet arī viesus. Cukurgailīšu vārīšana ir pavisam vienkārša un jūs to varat darīt kopā, lūk recepte.

Nepieciešams:
Pieaugušā palīdzība;*
400g cukura
2 ēdamkarotes ūdens
katls
karote vai koka lāpstiņa
formiņas**
zobu bakstāmie kociņi

Pagatavošana:
Vispirms katliņā ielej divas ēdamkartotes ūdens, tad pievieno 400 gramus cukura. Karsē sastāvdaļas uz lēnas uguns. Sākumā ieteicams masu NEmaisīt. Kad cukurs sācis karamelizēties (kļūst brūns), vari lēnām masu pamaisīt. Svarīgi ir kārtīgi izkausēt visu masu, bet, ja karsēsi pārāk ilgi, cukurgailīši būs rūgti. Kad masa kļuvusi karameļu krāsā, noņem katliņu no uguns un lej masu izvēlētajās formiņās. Ar kociņu pārbaudi vai masa jau nedaudz atdzisusi, tad vidu ievieto zobu bakstāmo kociņu. Kad masa pilnībā atdzisusi un sacietējusi, ņem to ārā no formiņas un baudi saldā cukurgailīša brīnišķīgo garšu!

*Ir ļoti svarīgi, lai vārīšanā palīdz kāds no pieaugušajiem, jo darbs ir ar uguni un gatavojamā masa ir ļoti karsta!
**Par formiņām var izmantot, piemēram, piparkūku formiņas, ledus saldējamos silikona trauciņus, riekstu vai cepumu formiņas, speciālās formiņas ar vietu kociņam, kā arī, masai nedaudz atdziestot, uz cepamā papīra ar rokām vari izveidot pats savu īpašo cukurgailīša formu!

Mēmais šovs!

Spēle, kas tīk un atraisa gan aktīvistus, gan sēdētgribētājus, ir Mēmais šovs. Iepriekšēja gatavošanās tai nav nepieciešama, kā arī dalībnieku vecumam ierobežojums nepastāv.   Lasīt tālāk »

Papīra kuģītis ar karstāko vēlēšanos

Savu vai draugu jubileju esat izvēlējušies svinēt pie ezera, upes vai jūras? Sagatavo līdzi pāris papīra lapas un rakstāmlietas, lai kopīgi ūdenī palaistu kuģīšus ar karstāko vēlēšanos.  Lasīt tālāk »

Svētku kūkas greznošana

Par ballītes kulmināciju var būt jubilāra kūkas kopīga greznošana! Šai aktivitātei nepieciešamais - uzcepta, bet nedekorēta kūka (piemēram, biskvītkūka) un dažādas izejvielas dekorēšanai.    Lasīt tālāk »

Karte jubilāra dāvanas meklēšanai

Jautra un aktīva nodarbe svinībās var būt jubilāra dāvanas meklēšana. Pirms tam izplāno un uzzīmē karti, pēc kuras bērniem būs jāmeklē paslēptā dāvana jubilāram.  Lasīt tālāk »

Jaunas idejas meitiņas frizūrām. Pošamies svētkiem!

Izlaidumi, kāzas, dzimšanas dienas, vienkārši ciemos iešanas. Iemeslu, kad veidot īpašas frizūras, patiešām ir daudz. Tik reizēm pietrūkst ideju.  Lasīt tālāk »