Ķekatu izgatavošana

Publicēts: 08.10.2018 04:55

Izgatavo kopā ar bērniem ķekatas un iemāci viņiem ar šīm koka kājām staigāt. Šīs nodarbes laikā bērni varēs apgūt pāris amatniecības darbus un trenēt līdzsvaru. Tev būs nepieciešams:

- divi gari koka dēļi vai apmēram 5cm biezi koka zari;
- divas nelielas pagales vai divi nelieli dēlīši, kuru biezums ir 10cm;
- naglas vai skrūves;
- āmurs vai skrūvgriezis;
- smilšpapīrs;
- metramērs vai lineāls;
- zīmuļi vai flomāsteri.

Ja esi izvēlējies diezgan asus koka zarus vai dēļus, vispirms tos kopā apstrādājiet ar smilšpapīru. Tad abiem garajiem dēļiem, ar lineālu vai metramēru, vienādā augstumā atzīmējiet vietu, kur stiprināsiet mazos dēļus jeb vietu, kur vēlāk uzlikt pēdu. Tad ņemat naglas ar āmuru vai skrūves ar skrūvgriezi un piestipriniet mazos dēļus pie lielajiem. Ļauj darboties arī bērniem, iemāci viņiem sist naglas vai skrūvēt skrūves. Kad ķekatas gatavas, lūdz bērnus izdaiļot tās ar skaistiem zīmējumiem. 

Foto avots: Shutterstock.com

Spilvenu cīņas noskaņojuma uzlabošanai

Esi liels vai mazs - spilvenu cīņas uzlabos tavu noskaņojumu. Jautra dauzīšanās kopā ar bērniem vai pieaugušo sacensības radīs  lielu smaidu ikvienam.  Lasīt tālāk »

Sarūpē vecvecākiem digitālu fotoalbumu

Skaistākie mirkļi vecmāmiņas un vectētiņa dzīvē, mazbērnu pirmie, īstie soļi lielajā dzīvē un daudz citu atmiņu, kuras iemūžinātas fotogrāfijās, apkopo skaistā digitālā fotoalbumā.  Lasīt tālāk »

Pašcepto kūku konkurss

Mazas, lielas, sāļas, saldas, ceptas, neceptas – nav būtiski, kādas kūkas, galvenais – lai pašgatavotas! Proti, rīkojot saietu, viesiem izziņo, ka gaidāms īsts gardēžu vakars un konkurss. Lasīt tālāk »

Radošā ballīte ar papīra liešanu

Bērniem patīk darboties pašiem, it īpaši ar plikām rokām pa ūdeni un dubļiem līdzīgu materiālu, tāpēc bērnu ballītē sarīko radošo darbnīcu, kurā bērni paši uzmeistaro papīru.  Lasīt tālāk »

Avangardiska ballīte ar pucēšanos

Avangardiska ballīte izdosies tad, ja dosiet bērnam iespēju pašam sevi un tevi sapucēt, kā vien viņš to vēlas bez ierobežojumiem.       Lasīt tālāk »