Dažādas aizraujošas idejas mākslas dienai

Publicēts: 16.08.2015 09:20

Māksla var būt gan vienkārša, kad rokās ņem otas un krāso uz baltas papīra lapas, gan neparastāka un radošāka. Lūk, idejas, kā tu kopā ar bērniem vari radīt mākslas darbus ikdienā vai bērnu ballītēs. 

  • Nelielā bļodā vai šķīvī ielej guašu krāsas, piepūt mazu balonu un iemērc to krāsā. Tad ar šo balonu uz lielas lapas vari veidot mākslas darbus. Bļodā vari ieliet vairākas krāsas, kas veidos skaistus krāsainus un neparastus apļus. 
  • Līdzīgi vari darboties ar plastmasas pudeli un krāsām. Izvēlies pudeli, kurai apakšpuse ir pietiekami nelīdzena, un iemērc to krāsa. Ar pudeli vari veidot krāsainu ziedu gleznas. 
  • Radi savu mākslu, izmantojot dažādu priekšmetu un augļu nospiedumus, piemēram, izmanto pārgrieztu citronu, koku lapas, kukurūzu, plaukstas.
  • Ar karstlīmi vai jebkuru citu līmi uz lapas pielīmē dažādus, krāsainus krītiņus. Tad paņem matu žāvēšanas fēnu un ar tā palīdzību kausē krītiņus. Kustinot un mainot lapas novietojumu, izkausētajiem krītiņiem ļauj plūst dažādos virzienos. 
  • Lai radītu akcentus gleznai vai dāvanu noformējumam, vari izmantot drēbju tīrāmo rullīti. No bieza papīra, plastikāta vai abpusējās līmlentas izgriez dažādas formas, piemēram, zvaigznes, sirdis, ziedus. Tās uzlīmē uz tīrīšanas rullīša, iemērc to krāsā un tad darbojies kā ar sienu krāsošanas rulli, ripinot to pa papīru. Uz tā vari uzlīmēt arī mežģīnes. 

Lai radoša šī diena!

Foto avots: Shutterstock.com

Mēmais šovs!

Spēle, kas tīk un atraisa gan aktīvistus, gan sēdētgribētājus, ir Mēmais šovs. Iepriekšēja gatavošanās tai nav nepieciešama, kā arī dalībnieku vecumam ierobežojums nepastāv.   Lasīt tālāk »

Papīra kuģītis ar karstāko vēlēšanos

Savu vai draugu jubileju esat izvēlējušies svinēt pie ezera, upes vai jūras? Sagatavo līdzi pāris papīra lapas un rakstāmlietas, lai kopīgi ūdenī palaistu kuģīšus ar karstāko vēlēšanos.  Lasīt tālāk »

Svētku kūkas greznošana

Par ballītes kulmināciju var būt jubilāra kūkas kopīga greznošana! Šai aktivitātei nepieciešamais - uzcepta, bet nedekorēta kūka (piemēram, biskvītkūka) un dažādas izejvielas dekorēšanai.    Lasīt tālāk »

Karte jubilāra dāvanas meklēšanai

Jautra un aktīva nodarbe svinībās var būt jubilāra dāvanas meklēšana. Pirms tam izplāno un uzzīmē karti, pēc kuras bērniem būs jāmeklē paslēptā dāvana jubilāram.  Lasīt tālāk »

Jaunas idejas meitiņas frizūrām. Pošamies svētkiem!

Izlaidumi, kāzas, dzimšanas dienas, vienkārši ciemos iešanas. Iemeslu, kad veidot īpašas frizūras, patiešām ir daudz. Tik reizēm pietrūkst ideju.  Lasīt tālāk »