Jestra skrienamspēle lieliem un maziem - pēdējais pāris šķiras

Publicēts: 03.06.2018 02:10

Jestra spēle, ko var spēlēt kā pieaugušie, tā bērni svinībās un dārza pasākumos. Jebkur, kur ir vieta skriešanai, mukšanai un ķeršanai!

Būtiskākais noteikums – dalībieku skaitam jābūt nepāra. 
 

Noteikumi:  Nepieciešami vismaz 9 spēlētāji. Visi sastājas pāros pa divi viens aiz otra. Viens dalībieks paliek bez pāra. Viņš nostājas kolonnas priekšā un skaļi sauc “Pēdējais pāris šķiras!”. Tie, kas stāvējuši rindas beigās, katrs pa savu pusi skrien un cenšas nostāties priekšā kā pirmais pāris. Vadītāja uzdevums ir mēģināt aizkavēt nokļūšanu rindas priekšgalā un vienu no pāra noķert. Ja pāris tomēr nokļūst priekšā, vadītājs vēlreiz sauc pēdējo pāri šķirties un atkārto ķeršanu. Vadītājs ar noķerto nostājas priekšā. Tas, kuru noķer, kļūst par vadītāju. Spēle turpinās, kamēr visi pāri pa vienai reizei šķīrušies. 

 

Foto avots: Shutterstock.com

Līgo dienā izpušķo māju un ģimeni!

Līgo dienā kopā ar ģimeni dodieties lasīt Jāņuzāles, lai ar tām varētu pušķot māju. Mūsu senči ticēja, ka tām piemīt īpašs spēks un svētība. Ienes svētību arī savās mājās!       Lasīt tālāk »

Pagatavojiet īstu Jāņu sieru

Vasaras saulgriežu svinēšana nav iedomāja bez īsta Jāņu siera, vainagu pīšanas un dziesmu dziedāšanas. Pagatavojiet gardu Jāņu sieru kopā ar bērniem no īsta, tiko slaukta piena, olām, biezpiena un dārzā plūktiem zaļumiem.       Lasīt tālāk »

Sviniet pusgada dzimšanas dienas

"Mazās" dzimšanas dienas ļoti ierasts ir svinēt bērniņam līdz gada vecumam -  mēneša, divu mēnešu, trīs mēnešu. Un tā līdz gadiņam.        Lasīt tālāk »

Kāzu kleitu vari vilkt ne tikai kāzu dienā

Cik bieži dzirdētas situācijas - "Ai, to kāzu kleitu mēs jau tikai vienu reizi mūžā uzvelkam!". Lai balto kleitu neatstātu skapī karājamies, kāzu gadadienā sarīko fotogrāfēšanos.       Lasīt tālāk »

Ikgadējais ģimenes foto, sastājoties pēc auguma un vecuma

Kopīga fotogrāfēšanās svētku reizēs ir lieliska izklaide - īpaši, ja visi viesi ir salikti vienā rindā pēc vecuma un otrā kadrā pēc auguma garuma.        Lasīt tālāk »