Pagatavojiet īstu Jāņu sieru

Publicēts: 21.06.2018 07:15

Vasaras saulgriežu svinēšana nav iedomāja bez īsta Jāņu siera, vainagu pīšanas un dziesmu dziedāšanas. Pagatavojiet gardu Jāņu sieru kopā ar bērniem no īsta, tiko slaukta piena, olām, biezpiena un dārzā plūktiem zaļumiem. 

Nepieciešams:
1kg biezpiena 
5l piena 
½ l ūdens 
3 olas 
100 g sviesta 
sauja ķimeņu vai svaigi plūkti zaļumi 
rupjais sāls 

Pagatavošana:
Lej katlā ūdeni, kad tas nedaudz uzsilis, lej klāt pienu. Kamēr piens vārās, sakul olas. Kad piens sāk "kāpt" uz augšu, nepārtraukti maisot, pievieno biezpienu. Tad masa sāks rauties kunkuļos un atdalīsies zaļgandzeltenas sūkalas, tajā brīdī pievieno sakultas olas. Caurdurī ieklāj aukstā ūdenī samitrinātu marli un masu lej tajā notecināties. Kad tas izdarīts, masu liec atpakaļ katlā un pievieno ķimenes vai zaļumus. Intesīvi maisot karsē līdz izveidojas viendabīga masa. Liec to atpakaļ marlē, izveido ripuli un marles stūrus savirpini un novieto vidū. Novieto sieru uz galda vai šķīvja un virsū uzliec slogu. 

Kad siers ir atdzisis un sastindzis, dekorē to ar bērnu lasītiem pļavas ziediem!

 

Līgo dienā izpušķo māju un ģimeni!

Līgo dienā kopā ar ģimeni dodieties lasīt Jāņuzāles, lai ar tām varētu pušķot māju. Mūsu senči ticēja, ka tām piemīt īpašs spēks un svētība. Ienes svētību arī savās mājās!       Lasīt tālāk »

Pagatavojiet īstu Jāņu sieru

Vasaras saulgriežu svinēšana nav iedomāja bez īsta Jāņu siera, vainagu pīšanas un dziesmu dziedāšanas. Pagatavojiet gardu Jāņu sieru kopā ar bērniem no īsta, tiko slaukta piena, olām, biezpiena un dārzā plūktiem zaļumiem.       Lasīt tālāk »

Sviniet pusgada dzimšanas dienas

"Mazās" dzimšanas dienas ļoti ierasts ir svinēt bērniņam līdz gada vecumam -  mēneša, divu mēnešu, trīs mēnešu. Un tā līdz gadiņam.        Lasīt tālāk »

Kāzu kleitu vari vilkt ne tikai kāzu dienā

Cik bieži dzirdētas situācijas - "Ai, to kāzu kleitu mēs jau tikai vienu reizi mūžā uzvelkam!". Lai balto kleitu neatstātu skapī karājamies, kāzu gadadienā sarīko fotogrāfēšanos.       Lasīt tālāk »

Ikgadējais ģimenes foto, sastājoties pēc auguma un vecuma

Kopīga fotogrāfēšanās svētku reizēs ir lieliska izklaide - īpaši, ja visi viesi ir salikti vienā rindā pēc vecuma un otrā kadrā pēc auguma garuma.        Lasīt tālāk »