Pagatavojiet īstu Jāņu sieru

Publicēts: 21.06.2018 07:15

Vasaras saulgriežu svinēšana nav iedomāja bez īsta Jāņu siera, vainagu pīšanas un dziesmu dziedāšanas. Pagatavojiet gardu Jāņu sieru kopā ar bērniem no īsta, tiko slaukta piena, olām, biezpiena un dārzā plūktiem zaļumiem. 

Nepieciešams:
1kg biezpiena 
5l piena 
½ l ūdens 
3 olas 
100 g sviesta 
sauja ķimeņu vai svaigi plūkti zaļumi 
rupjais sāls 

Pagatavošana:
Lej katlā ūdeni, kad tas nedaudz uzsilis, lej klāt pienu. Kamēr piens vārās, sakul olas. Kad piens sāk "kāpt" uz augšu, nepārtraukti maisot, pievieno biezpienu. Tad masa sāks rauties kunkuļos un atdalīsies zaļgandzeltenas sūkalas, tajā brīdī pievieno sakultas olas. Caurdurī ieklāj aukstā ūdenī samitrinātu marli un masu lej tajā notecināties. Kad tas izdarīts, masu liec atpakaļ katlā un pievieno ķimenes vai zaļumus. Intesīvi maisot karsē līdz izveidojas viendabīga masa. Liec to atpakaļ marlē, izveido ripuli un marles stūrus savirpini un novieto vidū. Novieto sieru uz galda vai šķīvja un virsū uzliec slogu. 

Kad siers ir atdzisis un sastindzis, dekorē to ar bērnu lasītiem pļavas ziediem!

 

Kāzu tradīcija - septiņi tilti

Senas kāzu tradīcijas paredz, ka jaunā sieva un vīrs savā kāzu dienā dodas pāri septiņiem tiltiem. Dažkārt vedēji izvēlas nedoties uz visiem, tomēr, ja esi iecerējis visus septiņus, lūk, idejas, ko uz tiem darīt. Lasīt tālāk »

Kā mājās sagaidīt tuvu radinieku bērniņu

Par brāļu vai māsu bērniņa piedzimšanu mēs vienmēr ļoti priecājamies un vēlam tikai to labāko. Vēlamies pārsteigt un iepriecināt jauno ģimeni jau pašās pirmajās dienās. Tikai kā? Lasīt tālāk »

Kā stilīgi iesaiņot biļeti dāvināšanai?

Pilnā sparā rit kultūras dzīve. Sezonu atsākuši arī teātri visā Latvijā. Kā stilīgi iesaiņot biļetes dāvināšanai, skaties Ragn-Sells Latvija padomā! Lasīt tālāk »

Uztaisi apsveikuma kartiņu kvīlinga tehnikā!

Kvilings jeb papīrafiligrāna metode ir lielisks veids, kā uztaisīt brīnišķīgas apsveikuma kartiņas. To izmēģināt būs aizraujoši gan bērniem, gan pieaugušajiem.  Lasīt tālāk »

Apsveic skolotāju! Īpaša ziedu pušķa sarūpēšana

Ne vienmēr ģimenē ir jāievieš jaunas tradīcijas, tā vietā var “spodrināt” un aktualizēt tās, kas godā bijušas jau gadu desmitiem. Lasīt tālāk »