Celiet galdā pašu gatavotu maizes kvasu!

Publicēts: 18.07.2018 11:05

Kopā ar ģimeni pagatavojiet gardu un dzirkstošu maizes kvasu. Lieciet to svētku galdā un ieprieciniet sanākušos viesus. Lepnums par padarīto būs visa vakara garumā!

Nepieciešams:
2kg rupjmaizes
500g cukura
100g raugs
12l verdoša ūdens

Pagatavošana:
Rupjmaizi sagrieziet plānās šķēlītēs un lieciet cepeškrāsnī vai pannā, lai izžāvētu un apgrauzdētu tās. Kad tas izdarīts, ar karstu ūdeni izskalo bļodu, kurā ieliec maizes šķēles un pārlej ar verdošo ūdeni. Bļodu vai katliņu pārsedz ar tīru dvieli un atstāj siltumā 3-4 stundas. Tad masu izkāš un atdzisušajam šķidrumam pievieno raugu un cukuru. Kārtīgi samaisi un atkal apsedz ar dvieli un noliec siltumā, lai kvass uzrūgtu (apmēram 5-8 stundas).

 

Līgo dienā izpušķo māju un ģimeni!

Līgo dienā kopā ar ģimeni dodieties lasīt Jāņuzāles, lai ar tām varētu pušķot māju. Mūsu senči ticēja, ka tām piemīt īpašs spēks un svētība. Ienes svētību arī savās mājās!       Lasīt tālāk »

Pagatavojiet īstu Jāņu sieru

Vasaras saulgriežu svinēšana nav iedomāja bez īsta Jāņu siera, vainagu pīšanas un dziesmu dziedāšanas. Pagatavojiet gardu Jāņu sieru kopā ar bērniem no īsta, tiko slaukta piena, olām, biezpiena un dārzā plūktiem zaļumiem.       Lasīt tālāk »

Sviniet pusgada dzimšanas dienas

"Mazās" dzimšanas dienas ļoti ierasts ir svinēt bērniņam līdz gada vecumam -  mēneša, divu mēnešu, trīs mēnešu. Un tā līdz gadiņam.        Lasīt tālāk »

Kāzu kleitu vari vilkt ne tikai kāzu dienā

Cik bieži dzirdētas situācijas - "Ai, to kāzu kleitu mēs jau tikai vienu reizi mūžā uzvelkam!". Lai balto kleitu neatstātu skapī karājamies, kāzu gadadienā sarīko fotogrāfēšanos.       Lasīt tālāk »

Ikgadējais ģimenes foto, sastājoties pēc auguma un vecuma

Kopīga fotogrāfēšanās svētku reizēs ir lieliska izklaide - īpaši, ja visi viesi ir salikti vienā rindā pēc vecuma un otrā kadrā pēc auguma garuma.        Lasīt tālāk »