Celiet galdā pašu gatavotu maizes kvasu!

Publicēts: 18.07.2018 11:05

Kopā ar ģimeni pagatavojiet gardu un dzirkstošu maizes kvasu. Lieciet to svētku galdā un ieprieciniet sanākušos viesus. Lepnums par padarīto būs visa vakara garumā!

Nepieciešams:
2kg rupjmaizes
500g cukura
100g raugs
12l verdoša ūdens

Pagatavošana:
Rupjmaizi sagrieziet plānās šķēlītēs un lieciet cepeškrāsnī vai pannā, lai izžāvētu un apgrauzdētu tās. Kad tas izdarīts, ar karstu ūdeni izskalo bļodu, kurā ieliec maizes šķēles un pārlej ar verdošo ūdeni. Bļodu vai katliņu pārsedz ar tīru dvieli un atstāj siltumā 3-4 stundas. Tad masu izkāš un atdzisušajam šķidrumam pievieno raugu un cukuru. Kārtīgi samaisi un atkal apsedz ar dvieli un noliec siltumā, lai kvass uzrūgtu (apmēram 5-8 stundas).

 

Kāzu tradīcija - septiņi tilti

Senas kāzu tradīcijas paredz, ka jaunā sieva un vīrs savā kāzu dienā dodas pāri septiņiem tiltiem. Dažkārt vedēji izvēlas nedoties uz visiem, tomēr, ja esi iecerējis visus septiņus, lūk, idejas, ko uz tiem darīt. Lasīt tālāk »

Kā mājās sagaidīt tuvu radinieku bērniņu

Par brāļu vai māsu bērniņa piedzimšanu mēs vienmēr ļoti priecājamies un vēlam tikai to labāko. Vēlamies pārsteigt un iepriecināt jauno ģimeni jau pašās pirmajās dienās. Tikai kā? Lasīt tālāk »

Kā stilīgi iesaiņot biļeti dāvināšanai?

Pilnā sparā rit kultūras dzīve. Sezonu atsākuši arī teātri visā Latvijā. Kā stilīgi iesaiņot biļetes dāvināšanai, skaties Ragn-Sells Latvija padomā! Lasīt tālāk »

Uztaisi apsveikuma kartiņu kvīlinga tehnikā!

Kvilings jeb papīrafiligrāna metode ir lielisks veids, kā uztaisīt brīnišķīgas apsveikuma kartiņas. To izmēģināt būs aizraujoši gan bērniem, gan pieaugušajiem.  Lasīt tālāk »

Apsveic skolotāju! Īpaša ziedu pušķa sarūpēšana

Ne vienmēr ģimenē ir jāievieš jaunas tradīcijas, tā vietā var “spodrināt” un aktualizēt tās, kas godā bijušas jau gadu desmitiem. Lasīt tālāk »