Kāzu tradīcija - septiņi tilti

Publicēts: 10.09.2018 08:45

Senas kāzu tradīcijas paredz, ka jaunā sieva un vīrs savā kāzu dienā dodas pāri septiņiem tiltiem. Dažkārt vedēji izvēlas nedoties uz visiem, tomēr, ja esi iecerējis visus septiņus, lūk, idejas, ko uz tiem darīt.

 •   Paņemt sievu klēpī un nest pāri tiltam — ar cik soļiem tiltu pāries, tik gadus kopā nodzīvos.
   
 • Jaunajam pārim pasniedz lādīti, kurā iebērts viens eiro, centu monētās. Naudiņa pārim kopīgi jāizbārsta upē — kad pārim dzīvē kādas nopietnas domstarpības, tad kopā jābrauc naudiņu no upes izlasīt un nodot atpakaļ vedējiem.
   
 • Vīrs un sieva katrs uz savas lapiņas uzraksta savas „vientuļnieka dzīves” nedarbus. Lapiņas piesien akmenim un met upē — lai grimst dzelmes dibenā un nekad vairs dzīvē neuzpeld.
   
 • Stāvot uz kāda tilta, jaunie uzraksta plānus nākamajam gadam vai arī uzraksta viens otram vēstuli, ko nodod vedējiem un atver tikai pēc gada.

Katram tiltam var dot savu nosaukumu:

 • Mīlestības tilts. Ar slēdzeni kopā saslēdz divas koka sirdis, atslēdziņu iemet upē, bet sirdis saglabā piemiņai. Uz šīm sirdīm jaunā sieva un vīrs var sarakstīt, kāpēc viens otru mīl. Uz Mīlestības tilta var rīkot arī sacensības, kurš minūtes laikā otram sagudros visvairāk mīļvārdiņu. Tos var nevis skaļi saukt, bet katrs sarakstīt uz savas lapas, un vēlāk, svinību laikā, vedēji tos var skaļi nolasīt viesiem.
   
 • Grēku tilts. Stāvot uz tā, var izpildīt augstāk minēto uzdevumu ar „vientuļnieka dzīves” grēku slīcināšanu.
   
 • Nākotnes tilts. Šeit var rakstīt gan nākamā gada plānus, gan solījumus, ko katrs solos izdarīt nākamās nedēļas laikā. Arī šos solījumus vedēji pirms kāda tosta var nolasīt svinību laikā viesiem.
   
 • Prieka tilts. Uzdevums — pāriet tiltam savā visjautrākajā gaitā! Vai tas būtu galops, palēcieni vai jestra polka.

Foto avots: Shutterstock.com

Pārvērt pudeles brīnišķīgos interjera priekšmetos!

Zaļā domāšana ir vērtība, ko arvien vairāk saulītē ceļ interjera dizaineri.  Lasīt tālāk »

Vārām ziepes!

Vāri ziepes kopā ar bērniem! Tikai šoreiz patiešām savāriet smaržojošas un krāsainas ziepes nevis dariet blēņas. Izmēģini šo interesanto darbošanos kopā ar bērniem, viņiem būs liels gandarījums vēlāk izmantot pašu gatavotas ziepes.  Lasīt tālāk »

Aizraujošs veids, kā izmantot pogas

Krāsainas, lielas un mazas, apaļas un kantainas - cik gan daudz un dažādas ir apģērbu pogas. Ikdienā mēs pogas izmantojam apģērbā, bet ir vēl dažādi veidi kā tu vari izmantot krāsainās pogas. Lūk, idejas! Lasīt tālāk »

Rudenīgas matu rotas ballītei

Tuvojas svinības vai kopā ar bērniem vēlies pavadīt laiku radošās nodarbēs? Izgatavo unikālu matu stīpiņu no dažādiem dabas materiāliem un citiem interesantiem niekiem.  Lasīt tālāk »

Uzmeistaro kļavu lapu dekorus mājai

Kopā ar bērniem izdaiļojiet savu māju atbilstoši gadalaikam. Vispopulārākais rudens dekors un arī simbols ir kļavu lapas. Ir daudz un dažādi veidi, kā tās vari izmantot, lai pagatavotu krāšņus dekorus. Lūk, idejas! Lasīt tālāk »