Kāzu tradīcija - septiņi tilti

Publicēts: 10.09.2018 08:45

Senas kāzu tradīcijas paredz, ka jaunā sieva un vīrs savā kāzu dienā dodas pāri septiņiem tiltiem. Dažkārt vedēji izvēlas nedoties uz visiem, tomēr, ja esi iecerējis visus septiņus, lūk, idejas, ko uz tiem darīt.

 •   Paņemt sievu klēpī un nest pāri tiltam — ar cik soļiem tiltu pāries, tik gadus kopā nodzīvos.
   
 • Jaunajam pārim pasniedz lādīti, kurā iebērts viens eiro, centu monētās. Naudiņa pārim kopīgi jāizbārsta upē — kad pārim dzīvē kādas nopietnas domstarpības, tad kopā jābrauc naudiņu no upes izlasīt un nodot atpakaļ vedējiem.
   
 • Vīrs un sieva katrs uz savas lapiņas uzraksta savas „vientuļnieka dzīves” nedarbus. Lapiņas piesien akmenim un met upē — lai grimst dzelmes dibenā un nekad vairs dzīvē neuzpeld.
   
 • Stāvot uz kāda tilta, jaunie uzraksta plānus nākamajam gadam vai arī uzraksta viens otram vēstuli, ko nodod vedējiem un atver tikai pēc gada.

Katram tiltam var dot savu nosaukumu:

 • Mīlestības tilts. Ar slēdzeni kopā saslēdz divas koka sirdis, atslēdziņu iemet upē, bet sirdis saglabā piemiņai. Uz šīm sirdīm jaunā sieva un vīrs var sarakstīt, kāpēc viens otru mīl. Uz Mīlestības tilta var rīkot arī sacensības, kurš minūtes laikā otram sagudros visvairāk mīļvārdiņu. Tos var nevis skaļi saukt, bet katrs sarakstīt uz savas lapas, un vēlāk, svinību laikā, vedēji tos var skaļi nolasīt viesiem.
   
 • Grēku tilts. Stāvot uz tā, var izpildīt augstāk minēto uzdevumu ar „vientuļnieka dzīves” grēku slīcināšanu.
   
 • Nākotnes tilts. Šeit var rakstīt gan nākamā gada plānus, gan solījumus, ko katrs solos izdarīt nākamās nedēļas laikā. Arī šos solījumus vedēji pirms kāda tosta var nolasīt svinību laikā viesiem.
   
 • Prieka tilts. Uzdevums — pāriet tiltam savā visjautrākajā gaitā! Vai tas būtu galops, palēcieni vai jestra polka.

Foto avots: Shutterstock.com

Piezīmju klade skaistām atmiņām

Pirmās diskotēkas ieejas biļetes, bērniņa pirmā ultrasonogrāfijas bilde, mīļākās konfektes papīriņš, mīļākā pašbilde un daudzi citi nozīmīgi nieciņi, kas drūmos vakaros sasilda. Izveido atmiņu kladi šiem dzīves mirkļiem! Lasīt tālāk »

Batikoti krekli visai ģimenei

Ir pavisam vienkārši radīt kopības un ģimeniskas piederības sajūtu ar pavisam vienkāršām lietām, metodēm un vēlmi darboties. Viens no veidiem - batikoti T-krekli. Lasīt tālāk »

Izmantojot balonu, pagatavo brīnišķīgus šokolādes groziņus svētku galdam

Pagatavo brīnišķīgus šokolādes groziņus, kas svētkos izdaiļos tavu galdu. Tas ir pavisam vienkārši un pagatavošanas process ir aizraujošs.  Lasīt tālāk »

Izcepiet paši savu maizi!

Maize jau no seniem laikiem ir bijis viens no nozīmīgākajiem pārtikas produktiem. Uzcepiet paši savu gardo maizi, lai visa māja piepildās ar neaprakstāmu smaržu!  Lasīt tālāk »

Celiet galdā pašu gatavotu maizes kvasu!

Kopā ar ģimeni pagatavojiet gardu un dzirkstošu maizes kvasu. Lieciet to svētku galdā un ieprieciniet sanākušos viesus. Lepnums par padarīto būs visa vakara garumā!       Lasīt tālāk »