Idejas, kā izmantot dažādus materiālus Miķeļdienas izstādēm

Publicēts: 25.09.2015 15:00

Katru gadu Miķeļdiena skolās un bērnudārzos tiek sagaidīta ar bagātīgam tradīcijām, viena no vispazīstamākajām ir rudens ražas izstādes. Bērni kopā ar vecākiem gatavo dažādas interesantas, neparastas, smieklīgas un brīnišķīgas kompozīcijas no dārzeņiem un dabas materiāliem. 

Arī tu kopā ar bērnu vari izgatavot ko neparastu rudens izstādei. Interesantāk to ir darīt, ja vispirms dosieties salasīt sastāvdaļas un tikai tad mēģināsiet uztaisīt. Šādos darbiņos varat izmantot visu, kas atrodams dabā: ķirbjus, kabačus, biete, burkānus, kartupeļus, čiekurus, zīles, kastaņus, piepes, sēnes, ķērpjus, sūnas, lapas u.c. 

 

Lai atsvaidzinātu savu rudens kompozīciju, vari tai pievienot brīnišķīgas kļavu lapu puķes, kuras pavisam veikli vari izveidot, pārlokot lapu uz pusēm un sarullējot to. Tad turpini pārlocīt lapas uz pusēm un aptīt apkārt pirmajai lapai. Kad puķe gatava, apakšdaļā to sasien ar auklu vai lentīti. 

 

No nelieliem koka zariem vari sazāģēt koka ripiņas, kas var būt gan kā pamats kompozīcijai, gan sastāvdaļa. Izmantojot karstlīmi, vari salīmēt pamīšus koka ripu, čiekuru un atkal koka ripu. Šādā veidā vari izveidot tārpiņus. Koka ripas vari piestiprināt arī kā ausis pie liela ķirbja. Savas kompozīcijas vari papildināt arī ar krāsainiem papīriem, kreppapīru. 

 

Pavisam vienkāršus dzīvniekus un zvēriņus vari izveidot no zīlēm un zobu bakstāmajiem kociņiem. Lai izveidotu caurumus cietajās zīlēs, tev būs nepieciešams īlens vai adata. Neaizmirsti uzmanīt bērnu, lai viņš negūtu savainojums. 

 

Izstāžu kompozīciju veidošanai ierasts izmantot dārzeņus. Padari tos atraktīvākus ar metāla stieplēm - savirpini, saloki, satin.

 

Uzmeistaro neparastu ezi, izmantojot vienu burkānu un daudz čiekuru. Pie burkāna tos vari piestiprināt gan ar karstlīmi, gan koka irbulīšiem. Burkāna vietā vari izmantot kabaci vai bieti, bet čiekuru vietā zīles.

 

Ja šajā rudenī izdevies atrast arī kādu neparastu dārzeni, tad papildini to ar pāris niansēm - pieliec degunu, piestiprini acis, asti, rokas, kājas. Jau pirmajos brīžos, kad atrodi šādus neparastus dārzeņus, vari fantazēt, kam tie ir līdzīgi. 

Foto avots: Shutterstock.com

Vārām ziepes!

Vāri ziepes kopā ar bērniem! Tikai šoreiz patiešām savāriet smaržojošas un krāsainas ziepes nevis dariet blēņas. Izmēģini šo interesanto darbošanos kopā ar bērniem, viņiem būs liels gandarījums vēlāk izmantot pašu gatavotas ziepes.  Lasīt tālāk »

Aizraujošs veids, kā izmantot pogas

Krāsainas, lielas un mazas, apaļas un kantainas - cik gan daudz un dažādas ir apģērbu pogas. Ikdienā mēs pogas izmantojam apģērbā, bet ir vēl dažādi veidi kā tu vari izmantot krāsainās pogas. Lūk, idejas! Lasīt tālāk »

Rudenīgas matu rotas ballītei

Tuvojas svinības vai kopā ar bērniem vēlies pavadīt laiku radošās nodarbēs? Izgatavo unikālu matu stīpiņu no dažādiem dabas materiāliem un citiem interesantiem niekiem.  Lasīt tālāk »

Uzmeistaro kļavu lapu dekorus mājai

Kopā ar bērniem izdaiļojiet savu māju atbilstoši gadalaikam. Vispopulārākais rudens dekors un arī simbols ir kļavu lapas. Ir daudz un dažādi veidi, kā tās vari izmantot, lai pagatavotu krāšņus dekorus. Lūk, idejas! Lasīt tālāk »

Kāzas rudenī. Idejas dažādiem dekoriem

Rudens ir bagātīgs ar savu krāsu gammu, viena no izteiktajām šī gadalaika krāsām ir oranža un brūna. Kā šīs krāsas un rudens noskaņas ienest kāzu dekoros?  Lasīt tālāk »