Tava izvēlētā fotogrāfija uz koka - dāvana vai brīnišķīgs dekors

Publicēts: 12.10.2015 12:00

Skaista dāvana svētkos vai lielisks dekors tavai istabai būs fotogrāfija uz koka. Tu pats vari to izveidot un darīt to kopā ar bērniem. 

Nepieciešams:

  • koka dēlītis, izmēru izvēlies pats;
  • kokam paredzēta līme;
  • ota;
  • izdrukāta fotogrāfija;
  • trauku mazgājamā švamme;
  • linsēklu eļļa
  • laka.

Vispirms izvēlies fotogrāfiju vai attēlu, kuru vēlies "pārnest" uz koka dēlīša. Attēlu krāsainu vai melnbaltu izdrukā ar parastu printeri. Tikai atceries, ka uz dēlīša fotogrāfija būs spoguļattēlā, vari izmantot kādu no datorā pieejamajām programmām, lai izmainītu attēlu pirms drukāšanas. 

Noklāj dēlīti ar koka līmi, kura sajaukta ar ūdeni attiecībā 1:1. Tad virsū liec fotogrāfiju tā, lai attēls būtu uz leju un tu redzētu balto pusi. Ar nelielu drāniņu izlīdzini lapu, lai neveidotos gaisa vai līmes burbulīši. Dēlīti atstāj nožūt, vari izmantot arī matu fēnu, lai žūšanas process notiktu ātrāk. 

Kad lapa nožuvusi, ar mitru švamīti vai pirkstiem uzmanīgi nokasi papīra slāni. Kad tas izdarīts, noklāj koka dēlīti ar linsēklu eļļu un, kad tā nožuvusi, pārklāj ar laku. 

Šāda dāvana būs daudz jaukāka un skaistāka, kā vienkārši ierāmēta fotogrāfija. 

Pamācību vari lejupielādēt!

Foto avots: Shutterstock.com

Kāzu tradīcija - septiņi tilti

Senas kāzu tradīcijas paredz, ka jaunā sieva un vīrs savā kāzu dienā dodas pāri septiņiem tiltiem. Dažkārt vedēji izvēlas nedoties uz visiem, tomēr, ja esi iecerējis visus septiņus, lūk, idejas, ko uz tiem darīt. Lasīt tālāk »

Kā mājās sagaidīt tuvu radinieku bērniņu

Par brāļu vai māsu bērniņa piedzimšanu mēs vienmēr ļoti priecājamies un vēlam tikai to labāko. Vēlamies pārsteigt un iepriecināt jauno ģimeni jau pašās pirmajās dienās. Tikai kā? Lasīt tālāk »

Kā stilīgi iesaiņot biļeti dāvināšanai?

Pilnā sparā rit kultūras dzīve. Sezonu atsākuši arī teātri visā Latvijā. Kā stilīgi iesaiņot biļetes dāvināšanai, skaties Ragn-Sells Latvija padomā! Lasīt tālāk »

Uztaisi apsveikuma kartiņu kvīlinga tehnikā!

Kvilings jeb papīrafiligrāna metode ir lielisks veids, kā uztaisīt brīnišķīgas apsveikuma kartiņas. To izmēģināt būs aizraujoši gan bērniem, gan pieaugušajiem.  Lasīt tālāk »

Apsveic skolotāju! Īpaša ziedu pušķa sarūpēšana

Ne vienmēr ģimenē ir jāievieš jaunas tradīcijas, tā vietā var “spodrināt” un aktualizēt tās, kas godā bijušas jau gadu desmitiem. Lasīt tālāk »