Latvijas svētkos galdā cel sarkanbaltsarkanus ēdienus. Recepte

Publicēts: 04.11.2015 16:00

Latvijas dzimšanas dienā kopā ar ģimeni pagatavo svētku pusdienas. Lai šī maltīte atšķirtos no ikdienas, centies izmantot tikai baltus un sarkanus produktus, piemēram, bietes, tomātus,  papriku, zemenes, avenes, dzērvenes, krējumu. 

Svētku pusdienās vari pagatavot - siļķi kažokā, kārtainos salātus ar bietēm, biešu vai tomātu zupu. Saldajā vari pasniegt želeju ar vaniļas mērci vai kūku ar augļiem un putukrējumu. Ja galdā vēlies celt kādu citu ēdienu, tad vari to dekorēt ar maziem Latvijas karodziņiem. 

Ja esi nolēmis savus mīļos palutināt ar gardu želeju vaniļas mērcē, recepti tās pagatavošanai vari lejupielādēt.

 

 

Foto avots: Shutterstock.com

Kā stilīgi iesaiņot biļeti dāvināšanai?

Pilnā sparā rit kultūras dzīve. Sezonu atsākuši arī teātri visā Latvijā. Kā stilīgi iesaiņot biļetes dāvināšanai, skaties Ragn-Sells Latvija padomā! Lasīt tālāk »

Uztaisi apsveikuma kartiņu kvīlinga tehnikā!

Kvilings jeb papīrafiligrāna metode ir lielisks veids, kā uztaisīt brīnišķīgas apsveikuma kartiņas. To izmēģināt būs aizraujoši gan bērniem, gan pieaugušajiem.  Lasīt tālāk »

Apsveic skolotāju! Īpaša ziedu pušķa sarūpēšana

Ne vienmēr ģimenē ir jāievieš jaunas tradīcijas, tā vietā var “spodrināt” un aktualizēt tās, kas godā bijušas jau gadu desmitiem. Lasīt tālāk »

Piezīmju klade skaistām atmiņām

Pirmās diskotēkas ieejas biļetes, bērniņa pirmā ultrasonogrāfijas bilde, mīļākās konfektes papīriņš, mīļākā pašbilde un daudzi citi nozīmīgi nieciņi, kas drūmos vakaros sasilda. Izveido atmiņu kladi šiem dzīves mirkļiem! Lasīt tālāk »

Batikoti krekli visai ģimenei

Ir pavisam vienkārši radīt kopības un ģimeniskas piederības sajūtu ar pavisam vienkāršām lietām, metodēm un vēlmi darboties. Viens no veidiem - batikoti T-krekli. Lasīt tālāk »