Svinēsim latviešu rudens Saulgriežus jeb Miķeļdienu!

Publicēts: 24.09.2016 06:00


Senāk Miķeļdienu jeb Jumja dienu atzīmēja laikā no 21. Līdz 23. septembrim, kad diena un nakts astronomiski bija vienādi ilguma ziņā. Mūsdienās Miķeļdienu atzīmē vienā konkrētā datumā: 29. septembrī, sevī ietverot 3 dažādas svarīgas tēmas: Apjumības, Miķeļdienu un Rudens saulgriežus.

Miķeļdiena tiek saistīta ar ražas novākšanu un auglīgo dienu aizvadīšanas svētkiem. Tā kā par Auglību senlatviešiem atbild Jumis, tad Miķeļdienu sauc arī par Apjumības dienu (arī Appļāvības – Miķeļdiena ir pēdējā diena gadā, kad pļauj labību), kas nozīmē, ka ražai ir jābūt zem jumta.

Tā kā Miķeļdiena iezīmē gada klusākā un mierīgākā laika sākumu, to vērts izbaudīt un nosvinēt! 

Lūko pielikumā, kurp var doties un darīt ar lielu prieku un aizrautību visa ģimene kopā. Šogad liela daļa Miķeļdienas prieku notiek 24. Septembrī visā Latvijā.
 

Foto avots: Shutterstock.com

Kā stilīgi iesaiņot biļeti dāvināšanai?

Pilnā sparā rit kultūras dzīve. Sezonu atsākuši arī teātri visā Latvijā. Kā stilīgi iesaiņot biļetes dāvināšanai, skaties Ragn-Sells Latvija padomā! Lasīt tālāk »

Uztaisi apsveikuma kartiņu kvīlinga tehnikā!

Kvilings jeb papīrafiligrāna metode ir lielisks veids, kā uztaisīt brīnišķīgas apsveikuma kartiņas. To izmēģināt būs aizraujoši gan bērniem, gan pieaugušajiem.  Lasīt tālāk »

Apsveic skolotāju! Īpaša ziedu pušķa sarūpēšana

Ne vienmēr ģimenē ir jāievieš jaunas tradīcijas, tā vietā var “spodrināt” un aktualizēt tās, kas godā bijušas jau gadu desmitiem. Lasīt tālāk »

Piezīmju klade skaistām atmiņām

Pirmās diskotēkas ieejas biļetes, bērniņa pirmā ultrasonogrāfijas bilde, mīļākās konfektes papīriņš, mīļākā pašbilde un daudzi citi nozīmīgi nieciņi, kas drūmos vakaros sasilda. Izveido atmiņu kladi šiem dzīves mirkļiem! Lasīt tālāk »

Batikoti krekli visai ģimenei

Ir pavisam vienkārši radīt kopības un ģimeniskas piederības sajūtu ar pavisam vienkāršām lietām, metodēm un vēlmi darboties. Viens no veidiem - batikoti T-krekli. Lasīt tālāk »