Pārsteigums no Lieldienu zaķa - strausa ola

Publicēts: 12.03.2018 13:55

Lieldienas vairs nav aiz kalniem. Un vecākiem laiks domāt, kādu pārsteigumu mazajiem atnesīs Lieldienu zaķis.

Kas zina, varbūt šajā gadā zaķis būs tik spēcīgs, ka spēs atnest strausa olu! Lai tā varētu notikt, pieaugušajiem pēdējais laiks sazināties ar saimniecību, kurā audzē strausus, lai olu iegādātos. 

Latvijā ir vairākas strausu fermas. 

Jelgavas novada Glūdas pagasta “Mazzariņos” dzīvo dažāda vecuma strausi – te var satikt gan pavisam mazus strausu cālīšus, gan draiskos pusaudžu putnus, kam vējš galvā un galva vējā, gan cienījama vecuma strausu kungus un dāmas! Un, protams, te var nopirkt strausa olas. 

Vēl kāda strausu ferma atrodas Kuldīgas novada Snēpeles pagasta "Norniekos". Šajā saimniecībā var iegādāties ne tikai olas, bet arī gaļu un tās izstrādājumus. Un arī darinājumus no strausa spalvām. 

Arī Pārgaujas novada Straupes pagasta "Jaunklētnieki" ir viena no tām saimniecībām, kuras aplokos ganās strausi. Te var apskatīt arī dambriežus, kuri atvesti no Holandes,  sudrablapsu, mežacūkas, zosis, vistas, tītarus, kā arī fazānus un pāvus.

Foto avots: Shutterstock.com

Piezīmju klade skaistām atmiņām

Pirmās diskotēkas ieejas biļetes, bērniņa pirmā ultrasonogrāfijas bilde, mīļākās konfektes papīriņš, mīļākā pašbilde un daudzi citi nozīmīgi nieciņi, kas drūmos vakaros sasilda. Izveido atmiņu kladi šiem dzīves mirkļiem! Lasīt tālāk »

Batikoti krekli visai ģimenei

Ir pavisam vienkārši radīt kopības un ģimeniskas piederības sajūtu ar pavisam vienkāršām lietām, metodēm un vēlmi darboties. Viens no veidiem - batikoti T-krekli. Lasīt tālāk »

Izmantojot balonu, pagatavo brīnišķīgus šokolādes groziņus svētku galdam

Pagatavo brīnišķīgus šokolādes groziņus, kas svētkos izdaiļos tavu galdu. Tas ir pavisam vienkārši un pagatavošanas process ir aizraujošs.  Lasīt tālāk »

Izcepiet paši savu maizi!

Maize jau no seniem laikiem ir bijis viens no nozīmīgākajiem pārtikas produktiem. Uzcepiet paši savu gardo maizi, lai visa māja piepildās ar neaprakstāmu smaržu!  Lasīt tālāk »

Celiet galdā pašu gatavotu maizes kvasu!

Kopā ar ģimeni pagatavojiet gardu un dzirkstošu maizes kvasu. Lieciet to svētku galdā un ieprieciniet sanākušos viesus. Lepnums par padarīto būs visa vakara garumā!       Lasīt tālāk »