Pārsteigums no Lieldienu zaķa - strausa ola

Publicēts: 12.03.2018 13:55

Lieldienas vairs nav aiz kalniem. Un vecākiem laiks domāt, kādu pārsteigumu mazajiem atnesīs Lieldienu zaķis.

Kas zina, varbūt šajā gadā zaķis būs tik spēcīgs, ka spēs atnest strausa olu! Lai tā varētu notikt, pieaugušajiem pēdējais laiks sazināties ar saimniecību, kurā audzē strausus, lai olu iegādātos. 

Latvijā ir vairākas strausu fermas. 

Jelgavas novada Glūdas pagasta “Mazzariņos” dzīvo dažāda vecuma strausi – te var satikt gan pavisam mazus strausu cālīšus, gan draiskos pusaudžu putnus, kam vējš galvā un galva vējā, gan cienījama vecuma strausu kungus un dāmas! Un, protams, te var nopirkt strausa olas. 

Vēl kāda strausu ferma atrodas Kuldīgas novada Snēpeles pagasta "Norniekos". Šajā saimniecībā var iegādāties ne tikai olas, bet arī gaļu un tās izstrādājumus. Un arī darinājumus no strausa spalvām. 

Arī Pārgaujas novada Straupes pagasta "Jaunklētnieki" ir viena no tām saimniecībām, kuras aplokos ganās strausi. Te var apskatīt arī dambriežus, kuri atvesti no Holandes,  sudrablapsu, mežacūkas, zosis, vistas, tītarus, kā arī fazānus un pāvus.

Foto avots: Shutterstock.com

Pēdējā skolas diena!

Laiks paskrējis vēja ātrumā, un šī mācību gada pēdējā skolas diena ir klāt.  Lasīt tālāk »

Trafareti ballītes ielūgumu, noformējumu veidošanai

Skaisti, ja ballītei ir vienojoša tematika vai kāds elements, kas caurvij visu pasākumu.  Lasīt tālāk »

Dusmīgie putni. Izgatavošanas pamācība

Mazāki Dusmīgie putni noderēs, spēlējoties ar tiem kā ar pirkstiņlellēm. Lielāki noderēs ballīšu dekorācijām. Pavisam lielus var izmantot kā cepures.  Lasīt tālāk »

3 pasākumi, ko apmeklēt Ģimenes dienā

Daudzās vietās Latvijā 15. maijā atzīmē Ģimenes dienu, piedāvājot plašu pasākumu klāstu. Lūk, dažas idejas, kurus pasākumus apmeklēt.  Lasīt tālāk »

Šodien Mātes diena. Samīļojam savas mammas!

Mīļa mana māmuliņa!... Tā par mammu teikts latviešu tautasdziesmā. Un patiesi - mamma ir tas cilvēks, kam varam teikt "paldies" par savu esību šajā pasaulē.  Lasīt tālāk »