Zaļā ceturtdiena. Skaitām ligzdas un klausāmies atbalsi!

Publicēts: 29.03.2018 07:05

Šajā nedēļā liela daļa pasaules ir Lieldienu noskaņās. Kristietībā Lieldienas ievada Klusā nedēļa ar Pūpolu svētdienu, Zaļo ceturtdienu, Lielo piektdienu, Kluso sestdienu un Lielo dienu. Katrai dienai ir īpaša nozīme.

Zaļā ceturtdiena. Šajā dienā zēniem jālasa skaidas, lai vasarā atrastu vairāk putnu ligzdu.

Meitām pie upes vai kalnā skaļi jāsauc un jāgavilē, lai būtu skaļa atbalss; no kuras puses tā būs – no tās nāks precinieki. Zaļās ceturtdienas rītā, pirms saules, saimniecēm jātaisa sviests – tad vasarā būs daudz sviesta un piena.

Ja jūsu ģimenei nav mērķis meitām atrast preciniekus vai nodrošināt vasarā atrodamo ligzdu skaitu, tāpat varat doties dabā, jo šobrīd, kamēr vēl kokiem nav lapas, varat papētīt, vai mājas tuvumā ir kādas ligzdas. Un varat paklausīties, kā skan atbalss. Vasarā, kad kokiem būs lapas, atbalss tik labi nebūs sadzirdama.

 

Izmantota informācija no grāmatas “Latviešu sadzīves tradīcijas un godi”, Jumava.

Foto avots: Shutterstock.com

Piezīmju klade skaistām atmiņām

Pirmās diskotēkas ieejas biļetes, bērniņa pirmā ultrasonogrāfijas bilde, mīļākās konfektes papīriņš, mīļākā pašbilde un daudzi citi nozīmīgi nieciņi, kas drūmos vakaros sasilda. Izveido atmiņu kladi šiem dzīves mirkļiem! Lasīt tālāk »

Batikoti krekli visai ģimenei

Ir pavisam vienkārši radīt kopības un ģimeniskas piederības sajūtu ar pavisam vienkāršām lietām, metodēm un vēlmi darboties. Viens no veidiem - batikoti T-krekli. Lasīt tālāk »

Izmantojot balonu, pagatavo brīnišķīgus šokolādes groziņus svētku galdam

Pagatavo brīnišķīgus šokolādes groziņus, kas svētkos izdaiļos tavu galdu. Tas ir pavisam vienkārši un pagatavošanas process ir aizraujošs.  Lasīt tālāk »

Izcepiet paši savu maizi!

Maize jau no seniem laikiem ir bijis viens no nozīmīgākajiem pārtikas produktiem. Uzcepiet paši savu gardo maizi, lai visa māja piepildās ar neaprakstāmu smaržu!  Lasīt tālāk »

Celiet galdā pašu gatavotu maizes kvasu!

Kopā ar ģimeni pagatavojiet gardu un dzirkstošu maizes kvasu. Lieciet to svētku galdā un ieprieciniet sanākušos viesus. Lepnums par padarīto būs visa vakara garumā!       Lasīt tālāk »