Zaļā ceturtdiena. Skaitām ligzdas un klausāmies atbalsi!

Publicēts: 29.03.2018 07:05

Šajā nedēļā liela daļa pasaules ir Lieldienu noskaņās. Kristietībā Lieldienas ievada Klusā nedēļa ar Pūpolu svētdienu, Zaļo ceturtdienu, Lielo piektdienu, Kluso sestdienu un Lielo dienu. Katrai dienai ir īpaša nozīme.

Zaļā ceturtdiena. Šajā dienā zēniem jālasa skaidas, lai vasarā atrastu vairāk putnu ligzdu.

Meitām pie upes vai kalnā skaļi jāsauc un jāgavilē, lai būtu skaļa atbalss; no kuras puses tā būs – no tās nāks precinieki. Zaļās ceturtdienas rītā, pirms saules, saimniecēm jātaisa sviests – tad vasarā būs daudz sviesta un piena.

Ja jūsu ģimenei nav mērķis meitām atrast preciniekus vai nodrošināt vasarā atrodamo ligzdu skaitu, tāpat varat doties dabā, jo šobrīd, kamēr vēl kokiem nav lapas, varat papētīt, vai mājas tuvumā ir kādas ligzdas. Un varat paklausīties, kā skan atbalss. Vasarā, kad kokiem būs lapas, atbalss tik labi nebūs sadzirdama.

 

Izmantota informācija no grāmatas “Latviešu sadzīves tradīcijas un godi”, Jumava.

Foto avots: Shutterstock.com

Sviniet pusgada dzimšanas dienas

"Mazās" dzimšanas dienas ļoti ierasts ir svinēt bērniņam līdz gada vecumam -  mēneša, divu mēnešu, trīs mēnešu. Un tā līdz gadiņam.        Lasīt tālāk »

Kāzu kleitu vari vilkt ne tikai kāzu dienā

Cik bieži dzirdētas situācijas - "Ai, to kāzu kleitu mēs jau tikai vienu reizi mūžā uzvelkam!". Lai balto kleitu neatstātu skapī karājamies, kāzu gadadienā sarīko fotogrāfēšanos.       Lasīt tālāk »

Ikgadējais ģimenes foto, sastājoties pēc auguma un vecuma

Kopīga fotogrāfēšanās svētku reizēs ir lieliska izklaide - īpaši, ja visi viesi ir salikti vienā rindā pēc vecuma un otrā kadrā pēc auguma garuma.        Lasīt tālāk »

Jestra skrienamspēle lieliem un maziem - pēdējais pāris šķiras

Jestra spēle, ko var spēlēt kā pieaugušie, tā bērni svinībās un dārza pasākumos. Jebkur, kur ir vieta skriešanai, mukšanai un ķeršanai!   Lasīt tālāk »

Atzīmējiet kāzu jubilejas - katrai ir savs nosaukums!

Kāzu gadadienas ir jāatzīmē īpaši, ne vienmēr tām ir jābūt lielām svinībām, tomēr ir vērts izrauties no ikdienas, piemēram, dodoties vakariņās ārpus mājas.    Lasīt tālāk »