Lielā piektdiena: gatavošanās Lieldienām

Publicēts: 30.03.2018 05:00

Agri no rīta, pirms saules, vei pēc saules vakarā jāiet uz upi mazgāties tekošā ūdenī – tad izzūd visas kaites, sevišķi ādas slimības. 
Senāk ticēja, ka govīm jādod pērnās vasaras Jāņu vainagi – tad tās nevar noburt. 
Vēl uzskatīja, ka ābelēm jāpiekar vilnas dziju kamoliņi, lai vasarā būtu daudz ābolu. To noteikti var izmēģināt arī mūsdienās. Ja dzīvojat, piemēram, pilsētā, līdz ar to nav sava ābeļdārza, dzijas kamoliņu varat iekārt istabas augā, pie durvīm vai balkona margām, , lai visu gadu mājās būtu veiksme un svētība. 
Vēl šajā dienā var sarūpēt šūpoles (vai apdomāt, uz kuru vietu dosieties izšūpoties). Vēl var sākt gatavot dažādus ēdienus, kas prasa ilgāku laiku, piemēram, galertus, pastētes. Ja par spīti ziemīgajam laikam plānojat atklāt grila sezonu, laiks marinēt gaļu. 
Vēl varat doties uz mežu pēc dabas materiāliem, lai gatavotu Lieldienu dekorus!

 

Izmantota informācija no grāmatas “Latviešu sadzīves tradīcijas un godi”, Jumava.

Foto avots: Shutterstock.com

Sviniet pusgada dzimšanas dienas

"Mazās" dzimšanas dienas ļoti ierasts ir svinēt bērniņam līdz gada vecumam -  mēneša, divu mēnešu, trīs mēnešu. Un tā līdz gadiņam.        Lasīt tālāk »

Kāzu kleitu vari vilkt ne tikai kāzu dienā

Cik bieži dzirdētas situācijas - "Ai, to kāzu kleitu mēs jau tikai vienu reizi mūžā uzvelkam!". Lai balto kleitu neatstātu skapī karājamies, kāzu gadadienā sarīko fotogrāfēšanos.       Lasīt tālāk »

Ikgadējais ģimenes foto, sastājoties pēc auguma un vecuma

Kopīga fotogrāfēšanās svētku reizēs ir lieliska izklaide - īpaši, ja visi viesi ir salikti vienā rindā pēc vecuma un otrā kadrā pēc auguma garuma.        Lasīt tālāk »

Jestra skrienamspēle lieliem un maziem - pēdējais pāris šķiras

Jestra spēle, ko var spēlēt kā pieaugušie, tā bērni svinībās un dārza pasākumos. Jebkur, kur ir vieta skriešanai, mukšanai un ķeršanai!   Lasīt tālāk »

Atzīmējiet kāzu jubilejas - katrai ir savs nosaukums!

Kāzu gadadienas ir jāatzīmē īpaši, ne vienmēr tām ir jābūt lielām svinībām, tomēr ir vērts izrauties no ikdienas, piemēram, dodoties vakariņās ārpus mājas.    Lasīt tālāk »