Lielā piektdiena: gatavošanās Lieldienām

Publicēts: 30.03.2018 05:00

Agri no rīta, pirms saules, vei pēc saules vakarā jāiet uz upi mazgāties tekošā ūdenī – tad izzūd visas kaites, sevišķi ādas slimības. 
Senāk ticēja, ka govīm jādod pērnās vasaras Jāņu vainagi – tad tās nevar noburt. 
Vēl uzskatīja, ka ābelēm jāpiekar vilnas dziju kamoliņi, lai vasarā būtu daudz ābolu. To noteikti var izmēģināt arī mūsdienās. Ja dzīvojat, piemēram, pilsētā, līdz ar to nav sava ābeļdārza, dzijas kamoliņu varat iekārt istabas augā, pie durvīm vai balkona margām, , lai visu gadu mājās būtu veiksme un svētība. 
Vēl šajā dienā var sarūpēt šūpoles (vai apdomāt, uz kuru vietu dosieties izšūpoties). Vēl var sākt gatavot dažādus ēdienus, kas prasa ilgāku laiku, piemēram, galertus, pastētes. Ja par spīti ziemīgajam laikam plānojat atklāt grila sezonu, laiks marinēt gaļu. 
Vēl varat doties uz mežu pēc dabas materiāliem, lai gatavotu Lieldienu dekorus!

 

Izmantota informācija no grāmatas “Latviešu sadzīves tradīcijas un godi”, Jumava.

Foto avots: Shutterstock.com

Piezīmju klade skaistām atmiņām

Pirmās diskotēkas ieejas biļetes, bērniņa pirmā ultrasonogrāfijas bilde, mīļākās konfektes papīriņš, mīļākā pašbilde un daudzi citi nozīmīgi nieciņi, kas drūmos vakaros sasilda. Izveido atmiņu kladi šiem dzīves mirkļiem! Lasīt tālāk »

Batikoti krekli visai ģimenei

Ir pavisam vienkārši radīt kopības un ģimeniskas piederības sajūtu ar pavisam vienkāršām lietām, metodēm un vēlmi darboties. Viens no veidiem - batikoti T-krekli. Lasīt tālāk »

Izmantojot balonu, pagatavo brīnišķīgus šokolādes groziņus svētku galdam

Pagatavo brīnišķīgus šokolādes groziņus, kas svētkos izdaiļos tavu galdu. Tas ir pavisam vienkārši un pagatavošanas process ir aizraujošs.  Lasīt tālāk »

Izcepiet paši savu maizi!

Maize jau no seniem laikiem ir bijis viens no nozīmīgākajiem pārtikas produktiem. Uzcepiet paši savu gardo maizi, lai visa māja piepildās ar neaprakstāmu smaržu!  Lasīt tālāk »

Celiet galdā pašu gatavotu maizes kvasu!

Kopā ar ģimeni pagatavojiet gardu un dzirkstošu maizes kvasu. Lieciet to svētku galdā un ieprieciniet sanākušos viesus. Lepnums par padarīto būs visa vakara garumā!       Lasīt tālāk »