Ģimenes recepšu grāmatai: rabarberu saldēdiens

Publicēts: 12.05.2018 04:05

Rabarberi pamazām saauguši brangi un kupli. Šis vitamīniem bagātais augs brīnišķīgi noder gardos saldēdienos. Šajā reizē gatavosim rabarberu, biezpiena krēma un grauzdētu auzu pārslu kārtojumu. 

No rabarberiem izvāra ķīseli. To dara šādi: 

Ņem 4 brangus rabarberu kātus, tos nomizo un sagriež gabaliņos. Rabarberus liek katliņā un pārlej ar 500 ml ūdens. Pievieno cukuru un vāra līdz rabarberi mīksti. Tad pievieno aukstā ūdenī izšķīdinātu 50 g kartupeļu cieti un uzvāra. Tad ķīseli liek dzesēties. 

Tālāk vajadzīgs biezpiena krēms. Var izmantot jau gatavos krēmus, ko var nopirkt veikalā vai pašam samaisīt biezpienu kopā ar putukrējumu. 

Savukārt auzu pārslas viegli apgrauzdē uz pannas kopā ar cukuru. 

Tad visu kārto saldēdiena traukā un pasniedz rotātu ar piparmētru lapiņām. 
 

Foto avots: Shutterstock.com

Kāzu tradīcija - septiņi tilti

Senas kāzu tradīcijas paredz, ka jaunā sieva un vīrs savā kāzu dienā dodas pāri septiņiem tiltiem. Dažkārt vedēji izvēlas nedoties uz visiem, tomēr, ja esi iecerējis visus septiņus, lūk, idejas, ko uz tiem darīt. Lasīt tālāk »

Kā mājās sagaidīt tuvu radinieku bērniņu

Par brāļu vai māsu bērniņa piedzimšanu mēs vienmēr ļoti priecājamies un vēlam tikai to labāko. Vēlamies pārsteigt un iepriecināt jauno ģimeni jau pašās pirmajās dienās. Tikai kā? Lasīt tālāk »

Kā stilīgi iesaiņot biļeti dāvināšanai?

Pilnā sparā rit kultūras dzīve. Sezonu atsākuši arī teātri visā Latvijā. Kā stilīgi iesaiņot biļetes dāvināšanai, skaties Ragn-Sells Latvija padomā! Lasīt tālāk »

Uztaisi apsveikuma kartiņu kvīlinga tehnikā!

Kvilings jeb papīrafiligrāna metode ir lielisks veids, kā uztaisīt brīnišķīgas apsveikuma kartiņas. To izmēģināt būs aizraujoši gan bērniem, gan pieaugušajiem.  Lasīt tālāk »

Apsveic skolotāju! Īpaša ziedu pušķa sarūpēšana

Ne vienmēr ģimenē ir jāievieš jaunas tradīcijas, tā vietā var “spodrināt” un aktualizēt tās, kas godā bijušas jau gadu desmitiem. Lasīt tālāk »