Ģimenes recepšu grāmatai: rabarberu saldēdiens

Publicēts: 12.05.2018 04:05

Rabarberi pamazām saauguši brangi un kupli. Šis vitamīniem bagātais augs brīnišķīgi noder gardos saldēdienos. Šajā reizē gatavosim rabarberu, biezpiena krēma un grauzdētu auzu pārslu kārtojumu. 

No rabarberiem izvāra ķīseli. To dara šādi: 

Ņem 4 brangus rabarberu kātus, tos nomizo un sagriež gabaliņos. Rabarberus liek katliņā un pārlej ar 500 ml ūdens. Pievieno cukuru un vāra līdz rabarberi mīksti. Tad pievieno aukstā ūdenī izšķīdinātu 50 g kartupeļu cieti un uzvāra. Tad ķīseli liek dzesēties. 

Tālāk vajadzīgs biezpiena krēms. Var izmantot jau gatavos krēmus, ko var nopirkt veikalā vai pašam samaisīt biezpienu kopā ar putukrējumu. 

Savukārt auzu pārslas viegli apgrauzdē uz pannas kopā ar cukuru. 

Tad visu kārto saldēdiena traukā un pasniedz rotātu ar piparmētru lapiņām. 
 

Foto avots: Shutterstock.com

Līgo dienā izpušķo māju un ģimeni!

Līgo dienā kopā ar ģimeni dodieties lasīt Jāņuzāles, lai ar tām varētu pušķot māju. Mūsu senči ticēja, ka tām piemīt īpašs spēks un svētība. Ienes svētību arī savās mājās!       Lasīt tālāk »

Pagatavojiet īstu Jāņu sieru

Vasaras saulgriežu svinēšana nav iedomāja bez īsta Jāņu siera, vainagu pīšanas un dziesmu dziedāšanas. Pagatavojiet gardu Jāņu sieru kopā ar bērniem no īsta, tiko slaukta piena, olām, biezpiena un dārzā plūktiem zaļumiem.       Lasīt tālāk »

Sviniet pusgada dzimšanas dienas

"Mazās" dzimšanas dienas ļoti ierasts ir svinēt bērniņam līdz gada vecumam -  mēneša, divu mēnešu, trīs mēnešu. Un tā līdz gadiņam.        Lasīt tālāk »

Kāzu kleitu vari vilkt ne tikai kāzu dienā

Cik bieži dzirdētas situācijas - "Ai, to kāzu kleitu mēs jau tikai vienu reizi mūžā uzvelkam!". Lai balto kleitu neatstātu skapī karājamies, kāzu gadadienā sarīko fotogrāfēšanos.       Lasīt tālāk »

Ikgadējais ģimenes foto, sastājoties pēc auguma un vecuma

Kopīga fotogrāfēšanās svētku reizēs ir lieliska izklaide - īpaši, ja visi viesi ir salikti vienā rindā pēc vecuma un otrā kadrā pēc auguma garuma.        Lasīt tālāk »