Uzvarētāji ir visi jeb ģimenei draudzīga darba vide – uzņēmuma panākumu atslēga

Publicēts: 09.08.2015 03:00

"Esam tikai ceļa sākumā - pagaidām salīdzinoši nedaudz darba devēju seko vadmotīvam – “lai gūtu uzvaras biznesā, vispirms jāgūst uzvaras darba tirgū”," komentē Artūrs Freimanis, mobilo sakaru operatora “Amigo” vadītājs. 

Vai ieguldīt darbiniekos, vairāk nekā prasa likums un pienākums? Vai darba devējam jārūpējas par savas komandas darba un privātās dzīves līdzsvarošanu? Un vispār, vai ir labi būt labam? – tā varētu pārfrāzēt jautājumu, vai sociālā atbildība biznesā atmaksājas.

 

Liela darba slodze un laika trūkums jau ir hroniska parādības, kuru sekas sākam apzināties. Salīdzinoši nesen tirgus ekonomika pavēra vēl neredzētas biznesa un karjeras iespējas, bet šobrīd pakāpeniski atgriežamies pie pamatvērtībām, tostarp - novērtējam laimīgas ģimenes dzīves nozīmi. Esam tikai ceļa sākumā - pagaidām salīdzinoši nedaudz darba devēju seko vadmotīvam – “lai gūtu uzvaras biznesā, vispirms jāgūst uzvaras darba tirgū”. Tomēr pasaules pieredze apliecina personīgās labsajūtas un sakārtotas ģimenes dzīves labvēlīgo ietekmi uz profesionālajiem sasniegumiem. Var teikt, ka mums nav normatīvu, kādai ir jābūt ģimenei draudzīgai darba videi. Taču ne jau likuma spēks, bet darba devēja izpratne par pozitīvas darba vides ietekmi uz uzņēmuma panākumiem ļaus spert pirmos soļus uz ģimenei draudzīgāku darba vidi.

 

Pēc darba devēja ieguvumiem nav tālu jāmeklē. Lojalitāte un ieinteresētība, produktivitāte, samazināta darbinieku mainība un ar to saistītās izmaksas, reputācija un atpazīstamība plašākā sabiedrībā – tam visam ir acīmredzami pozitīvs efekts uz uzņēmuma rezultātiem ilgtermiņā. To saprotot, darba devēji paši pielāgosies savu darbinieku vajadzībām, apzinās to vēlmes un iespējamos risinājumus.

 

Skandināvijas valstīs, kur ģimenēm draudzīga darba kultūra ir augsti attīstīta, runā par darba dzīves pakārtošanu ģimenei. Latvijas gadījumā mēs varētu sākt ar darbinieku vajadzību apzināšanu un ieviest kaut dažus atbalsta mehānismus ģimenes un darba dzīves līdzsvaram. Lūk dažas idejas.

 

Elastīgs darba laiks vecākiem, atkarībā no konkrētās profesijas specifikas, ar iespēju plānot darba stundas dažādos laikos, strādāt pusslodzi vai attālināti un, piemēram, strādāt īsākas darba dienas vasarā, kas dod iespēju pēcpusdienas pavadīt kopā ar bērniem. Ar attālināto darbu saistās dažādi aizspriedumi, bet no pieredzes varu teikt, ka motivēti darbinieki novērtē iespēju apvienot darba un ģimenes dzīvi un strādā operatīvi un kvalitatīvi arī ārpus biroja.

 

Brīvas dienas vai īsāks darba laiks dienās, kas ģimenei ir nozīmīgas un kad bērniem nepieciešama vecāku klātbūtne - piemēram, brīvs 1. septembris sākumskolas skolēnu vecākiem, iespējas apmeklēt svētkus bērnudārzā, īsāka darba diena, ja pie ārsta jāved bērns vai pašam darbiniekam paredzēta vizīte pie speciālista. Tā ir viena darba diena vai pāris stundas, ko darba devējs var dot darbiniekam, bet no mūsu pieredzes zinām, ka darbinieki šo iespēju ļoti novērtē un neizmanto ļaunprātīgi.

 

Pasākumi darbiniekiem ar ģimenēm vai tieši darbinieku bērniem. Šogad papildus Ziemassvētku pasākumiem un citām tradīcijām esam uzsākuši uz darbinieku bērniem orientētu iniciatīvu - darba dienu, kad vecāki uz biroju devās kopā ar bērniem, kopā strādāja un iepazina vecāku darba vidi, pienākumus un pavadīja laiku kopā ar vecākiem un to kolēģu bērniem.

Pabalsti darbiniekiem ģimenēm nozīmīgos dzīves brīžos kā laulības, bērna piedzimšana un citi. Tas ir cieņas un rūpju apliecinājums

Pabalsti darbiniekiem ģimenēm nozīmīgos dzīves brīžos kā laulības, bērna piedzimšana un citi. Tas ir cieņas un rūpju apliecinājums, kas prasa ieguldījumu, bet svētki nenotiek katru dienu un uzskatu, ka darba devēja pienākums ir atbalstīt jebkura līmeņa darbinieku.

 

Ja darbinieks zina, ka darba devējs ir viņa pusē un darba attiecības balstītas uz savstarpēju sapratni, arī darba devējs var rēķināties ar komandas atbildību un lojalitāti, kas ir jebkuras ilgtspējīgas organizācijas pamats. 

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

Viena diena vecāku “kurpēs” – 1. jūnijā bērni ciemosies Latvijas uzņēmumos Norisināsies akcija “Darbā bērni”

Jau šonedēļ, 1. jūnijā, tiek atzīmēta ne tikai Starptautiskā bērnu aizsardzības, bet arī “Darbā bērni” diena. Lasīt tālāk »

Radeviča, Rasims un Dambiņa – kā būt labam vecākam un vienlaikus profesionālim savā jomā?

Būt mammai vai tētim ir grūtākais un vienlaikus labākais darbs pasaulē, bet mūsdienu steigā, kad darbs aizņem lielāko daļu ikdienas, atrast laiku, ko pavadīt kopā ar ģimeni, ir diezgan izaicinoši. Lasīt tālāk »

Mazāk nekā puse strādājošo uzskata savu darbavietu par ģimenei draudzīgu

Tikai 44% Latvijā strādājošo uzskata savu darbavietu par ģimenēm draudzīgu. Lasīt tālāk »

Eksperiments: ko, pēc bērnu domām, darbā dara vecāki? VIDEO

Vecākiem var šķist, ka viņu bērni zina, kāda ir viņu profesija un kādus pienākumus viņi ikdienā veic.  Lasīt tālāk »

Izveidota praktiska rokasgrāmata uzņēmumiem "Darbā bērni" dienas rīkošanai

“Darbā bērni” dienas organizēšana uzņēmumiem izdosies veiksmīgāk un bez liekām raizēm, iedvesmojoties no pārbaudītām idejām un izmantojot citu uzņēmumu pieredzē gūtās atziņas. Lasīt tālāk »