Izgatavo Ziemassvētku kalendāru pats!

Publicēts: 30.11.2015 11:00

Radi sev un saviem mīļajiem Ziemassvētku noskaņu jau decembra sākumā - izveido brīnišķīgu Adventes kalendāru pats. Šāds kalendārs būs daudz īpašāks, nekā veikalā iegādāts. Būtiski ir tas, ka tu pats vari izvēlēties, ko likt kalendāra "lodziņos". Veido kalendāru ar pārsteigumiem gan pieaugušajiem, gan bērniem. Ikviens no ģimenes locekļiem būs priecīgs katru rītu apēst mazu, gardu konfekti, bet, lai kalendārs nebūtu tikai saldumu krātuve, papildini to ar dažnedažādiem uzdevumiem. Pirms uzdevumu gatavošanas un izdomāšanas, nepieciešams izveidot kalendāra pamatu. 

Šajā procesā ļaujies fantāzijai un materiālu dažādībai. Pamatu vari izveidot no bieza kartona, nostieptās auklās, savītas stieples. Mazos dienas pārsteigumus vari ievietot:

  • krāsainās papīra tūtās;
  • auduma maisiņos;
  • kartona kastītēs;
  • papīra aploksnēs;
  • krāsainās auduma zeķēs;
  • auduma kabatās.

Izmantojot džutas maisus vai lina audumu, vari uzšūt 24 nelielus maisiņus, kurus izdekorē ar krāsainiem filca gabaliņiem, kas izgriezti ciparu formās.

 

Veidojot pamatu no auduma, tam klāt vari piešūt kabatiņas, kurās salikt pārsteigumus. Kabatas vari veidot gan no auduma, gan filca. Neaizmirsti tās izdekorēt, piemēram, ar izšuvumiem, spīdumiem, uzlīmēm. 

 

Pārsteigumu vari ievietot nelielās kastītēs, kuras piestiprini pie no stieplēm izveidotas sienas. Būtiski ir katru kastīti, kārbu, kabatu, papīra tūtu numurēt, lai ikviens no ģimenes locekļiem zinātu, kurš lauciņš ir jāatver konkrētajā dienā. 

 

Pavisam vienkāršu Ziemassvētku kalendāru vari izveidot no auduma zeķēm, kas sakārtas un auklas. Zeķes vari uzšūt pats un šajā darbā tev var palīdzēt bērni. 

 

Ko likt kalendāra "lodziņos"? 

Ģimenes locekļus iepriecinās ne tikai konfektes, bet arī lapiņas ar uzdevumiem un Ziemassvētku pantiņiem. Idejas uzdevumu lapiņām vari lejupielādēt. 

Video sveicieni gaviļniekam

Lielu pārsteigumu jubilāram sagādās paziņu un draugu veidots video sveiciens. Tas ir risinājums dažādām situācijām, piemēram, ja radinieki atrodas ārpus valsts. Lasīt tālāk »

Kopā pavadītais laiks bez mobilajām ierīcēm

Pilnvērtīgs kopā pavadītais laiks - katrs acu skatiens tikai mīļotā cilvēka virzienā, siltu roku glāsti pār sievas vai vīra sejas vaibstiem, rāmas un īstas balss skaņas.  Lasīt tālāk »

Izveido dekoratīvu trauku no olu kastītēm. Pamācība

Pavadi laiku kopā ar bērniem veidojot dekoratīvu trauku no olu kartona kastītēm. Tas ir aizraujoši un interesanti. Jaunizveidotajā traukā varēsi uzglabāt dažādus sīkumus.  Lasīt tālāk »

Noderīga lietotne vecākiem, kuri cenšas motivēt bērnu mājas pienākumiem

Padari mājās veicamos darbus par kopīgu izklaidi! Ar lietotni "ChoreMonster" mājas kārtošana būs krietni motivējošāka. Lasīt tālāk »

Ātra rotaļa smieklu pilnam brīdim - "Kur deguns?"

Ikdienas steigā atrodiet brīvu brīdi, lai kopā ar bērniem uzspēlētu īsu un jautru rotaļu "Kur deguns?". Lasīt tālāk »