VIDEO: Drošība internetā – kas man par to jāzina?

21. gadsimtā vienlīdz svarīgi ir ievērot drošību kā fiziskajā, tā virtuālajā pasaulē. Kādi ir galvenie riski, kam bērni ir pakļauti internetā, kādām jābūt vecāku zināšanām par drošību internetā, lai viņi varētu pasargāt savu bērnu un kādas ir biežākās kļūdas, ko paši vecāki pieļauj? 


Lai bērns saprastu un pieņemtu vecāku norādījumus un uzraudzību darbībām internetā, svarīgs ir arī veids, kā par šiem jautājumiem tiek runāts ar bērnu. Ko par to domā speciālisti un paši vecāki?  
Par to video sižetā stāsta Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm programmas Kā būt par vecāku 21. gadsimtā? vēstnese, Valmieras Viestura vidusskolas sociālā pedagoģe Iveta Upīte, Cert.lv IT drošības eksperts Gints Mālkalnietis un 4 bērnu tēvs, žurnālists Ansis Bogustovs.


Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm kopā ar psihologu Edmundu Vanagu izstrādājusi mācību programmu Kā būt par vecāku 21. gadsimtā? par šodien ģimenēm tik aktuālo tēmu – kā veidot atbildīgus mobilo tehnoloģiju lietošanas paradumus un kā par šiem jautājumiem runāt ar bērniem. Programmas vēstnešu, kas palīdzēs vecākiem savā ģimenē ieviest veselīgus tehnoloģiju lietošanas paradumus, pārstāvēto skolu sarakstu var atrast ŠEIT.

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

Foto avots: Shutterstock.com

Kā ieinteresēt bērnu lietot vērtīgu digitālo saturu

Internetam pievienots dators vai viedtelefons sākumskolēniem var kļūt par brīnišķīgu privātskolotāju un palīgu pasaules izzināšanā. Lasīt tālāk »

VIDEO: Drošība internetā – kas man par to jāzina?

21. gadsimtā vienlīdz svarīgi ir ievērot drošību kā fiziskajā, tā virtuālajā pasaulē. Lasīt tālāk »

Kas jāzina par bērnu drošību internetā

Globālais tīmeklis sniedz teju neierobežotas zināšanu bagātināšanas un sazināšanās iespējas, taču vienlaikus tajā slēpjas ne mazums briesmu. Lasīt tālāk »

5 ieteikumi, kā ģimenē izstrādāt mobilo tehnoloģiju lietošanas noteikumus, kas darbojas

Kad bērni vecāku viedtelefonā iepazinuši spēlītes un multfilmas, viņus no ekrāna atraut šķiet teju neiespējami. Ierīces atņemšana var novest pie asarām, niķiem un pat agresijas, taču ļaut stundām ilgi sēdēt ar tālruni vai planšetdatoru rokās ir bīstami bērna veselībai. Ko darīt?  Lasīt tālāk »

VIDEO: Kā ģimenē izstrādāt mobilo tehnoloģiju lietošanas noteikumus, kas darbojas

Kad bērni vecāku viedtelefonā iepazinuši spēlītes un multfilmas, viņus no ekrāna atraut šķiet teju neiespējami. Ierīces atņemšana var novest pie asarām, niķiem un pat agresijas, taču ļaut stundām ilgi sēdēt ar tālruni vai planšetdatoru rokās ir bīstami bērna veselībai.  Lasīt tālāk »