VIDEO: Drošība internetā – kas man par to jāzina?

21. gadsimtā vienlīdz svarīgi ir ievērot drošību kā fiziskajā, tā virtuālajā pasaulē. Kādi ir galvenie riski, kam bērni ir pakļauti internetā, kādām jābūt vecāku zināšanām par drošību internetā, lai viņi varētu pasargāt savu bērnu un kādas ir biežākās kļūdas, ko paši vecāki pieļauj? 


Lai bērns saprastu un pieņemtu vecāku norādījumus un uzraudzību darbībām internetā, svarīgs ir arī veids, kā par šiem jautājumiem tiek runāts ar bērnu. Ko par to domā speciālisti un paši vecāki?  
Par to video sižetā stāsta Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm programmas Kā būt par vecāku 21. gadsimtā? vēstnese, Valmieras Viestura vidusskolas sociālā pedagoģe Iveta Upīte, Cert.lv IT drošības eksperts Gints Mālkalnietis un 4 bērnu tēvs, žurnālists Ansis Bogustovs.


Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm kopā ar psihologu Edmundu Vanagu izstrādājusi mācību programmu Kā būt par vecāku 21. gadsimtā? par šodien ģimenēm tik aktuālo tēmu – kā veidot atbildīgus mobilo tehnoloģiju lietošanas paradumus un kā par šiem jautājumiem runāt ar bērniem. Programmas vēstnešu, kas palīdzēs vecākiem savā ģimenē ieviest veselīgus tehnoloģiju lietošanas paradumus, pārstāvēto skolu sarakstu var atrast ŠEIT.

Autors: Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm

Foto avots: Shutterstock.com

Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm vēstneses dalās pieredzē un papildina savas zināšanas kopīgās mācībās

10. martā jau otro reizi mācībās tikās Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm vēstneses – sociālās pedagoģes un psiholoģes no visas Latvijas. Lasīt tālāk »

TOP 10 noderīgas aplikācijas vidusskolēniem

Drošāka interneta mēnesī februārī daudzās Latvijas skolās notiks interaktīvas nodarbības. Lasīt tālāk »

Pētījums: jo mazāk laika ģimene pavada kopā, jo dziļāka digitālā plaisa šķir bērnus un vecākus

Jo mazāk laika vecāki pavada kopā ar saviem bērniem, jo dziļāka digitālā plaisa viņus šķir. Lasīt tālāk »

10 izglītojošas, attīstošas un izklaidējošas lietotnes sākumskolēniem

Jaunās tehnoloģijas bērniem paver teju neierobežotas iespējas iepazīt pasauli, dažu minūšu laikā sameklēt atbildi uz gandrīz jebkuru jautājumu, kā arī nemitīgi pilnveidoties, mācīties un izklaidēties. Lasīt tālāk »

VIDEO: trīs meitu tēva Armanda Simsona un psiholoģes Marijas Ābeltiņas iedvesmojošās lekcijas

Aicinām vecākus un citus interesentus noskatīties divas aizraujošas video lekcijas.  Lasīt tālāk »